Piątek, 22 września 2023. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Uczniowie II LO stawiają na mediacje

2021-10-12 14:03:28 (ost. akt: 2021-10-12 14:05:13)
5 uczestniczek konkursu

5 uczestniczek konkursu

Autor zdjęcia: archiwum II LO w Malborku

Od 8 do 11 października br. uczniowie II LO wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Prawnym pt. „Postaw na Mediacje”, organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Uczestnicy opracowywali temat kazusu z prawa pracy w formie scenariusza mediacji, przez co mogli doskonalić zainteresowania z zakresu prawa pod czujnym okiem Pani Anny Jaszkowskiej oraz radcy Barbary Sikorskiej w ramach warsztatów prawnych. Dopracowali szczegółowy scenariusz mediacji, w który włożyli ogromne zaangażowanie, co zaprocentowało w pracy końcowej.

- Tematyka konkursu jest jak najbardziej aktualnym wyzwaniem, obecnie powszechnie stosowanym w prawie, pozwalającym na szybkie i mało konfliktowe rozwiązanie problemu. Nauka tej strategii pomaga uniknąć żmudnej i długotrwałej ścieżki sądowej, z drugiej strony ułatwia szybkie rozwiązanie spornej kwestii. Teraz czekamy na wyniki umożliwiające przejście do drugiego etapu zmagań ogólnopolskich! Trzymajcie kciuki! – pisze Aleksandra Pyziak z klasy 3a.

Uczestnikami współdziałającymi na zajęciach byli uczniowie klas o profilu prawnym: Maja Wieczorek, Nadia Staniszewska, Kinga Syzdół, Damian Hoffman z klasy 3A oraz Kacper Tomaszewski z 2E.

Drużyną reprezentującą szkołę w dalszych trudnych eliminacjach są następujące osoby: Emilia Kądziela, Karolina Wochna, Julia Socińska, Wiktoria Kocwaj, Patrycja Wyszyńska oraz Aleksandra Pyziak z klasy 3a.

informacja: Aleksandra Pyziak, klasa 3a