Wtorek, 16 sierpnia 2022. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Nagrody Burmistrza Miasta Malborka dla lekkoatletów SKS „Sokół”

2021-10-08 13:17:21 (ost. akt: 2021-10-11 12:01:07)
burmistrz, trener, nagrodzeni sportowcy i mama jednego z nich

burmistrz, trener, nagrodzeni sportowcy i mama jednego z nich

8 października br. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski gościł sportowców Szkolnego Klubu Sportowego „Sokół” przy II LO w Malborku. Okazją do spotkania były wysokie osiągnięcia Darii Borkowskiej i Marcela Tietz podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski.

Daria Borowska startowała w kategorii juniorów i zdobyła trzy medale w konkurencjach rzutowych - złoty medal za pchnięcie kulą i srebrne medale za rzut dyskiem i oszczepem.

Marcel Tietz startował na dwóch imprezach, zarówno w kategorii juniorów jak i seniorów. W kategorii senior zdobył złoty medal w trójskoku oraz brązowe medale w skoku w dal i w biegu na 200m. W kategorii junior zdobył trzy srebrne medale w biegu na 100m, 200m i skoku w dal.

Sportowcy oraz trener SKS „Sokół” Norbert Sajkowski otrzymali nagrody Burmistrza Miasta Malborka. Były to nagrody przyznane na podstawie Uchwały nr XII/141/11 Rady Miasta Malborka z dnia 27 października 2011 r. w sprawie określania zasad i trybu przyznawania nagród i wyróżnień dla sportowców i trenerów za osiągnięte wyniki sportowe oraz dla innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

Burmistrz pogratulował wszystkim nagrodzonym osiągniętych wyników i podziękował za wspaniałą postawę sportową i godne reprezentowanie naszego miasta, życząc dalszego rozwoju, satysfakcji z uprania sportu oraz radości w życiu osobistym.

Wyróżnionemu trenerowi podziękował za pracę szkoleniową i mistrzowskie prowadzenie podopiecznych oraz przekazał życzenia, aby nadal rozwijał i kształcił kolejne pokolenia zawodników, od których będzie zależała przyszłość polskiego sportu.

informacja: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Malborka