Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Ósmoklasiści odwiedzili Soplicowo w CEZ-ie

2021-10-07 08:54:30 (ost. akt: 2021-10-07 15:00:01)

Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku zamieniło się na jeden dzień (6.10) w Soplicowo, w którym panował iście staropolski klimat. Gośćmi szkoły byli uczniowie klas ósmych z całego powiatu, którzy wkrótce będą musieli podjąć decyzję na temat dalszej edukacji. Tu mogli na własne oczy przekonać się, jakich mogą nauczyć się zawodów, jak wyglądają pracownie czy jakie są szanse na znalezienie pracy w danej branży.

Zwiedzanie poszczególnych sal było tylko jednym z punktów programu. Jak na Soplicowo przystało młodzież miała okazję zobaczyć uczniów tańczących Poloneza, wysłuchać fragmentu „Pana Tadeusza” czytanego przez Telimenę i „Inwokacji” wyśpiewanej w rytmie hip-hopu przez zespół wokalny "Parafraza" z I Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem Marii Seibert, która przy tej okazji zachęcała do słuchania audycji Radia Malbork „Młodzieżowy Bigos”. Nie zabrakło również staropolskiego poczęstunku – chleba ze smalcem, wędlin własnego wyrobu i ciasta. Klimatyczny wystrój sal to dzieło firmy „Emma Antyki i Dekoracje” i Sklepów Cynamonowych.

Soplicowo przez cały dzień odwiedziło w sumie ponad 500 uczniów. Do wyboru właśnie tej szkoły przekonywali gości dyrektor Waldemar Kuliński, wicedyrektor ZSP nr 4 Grzegorz Naklicki i Wicestarosta Powiatu Malborskiego Waldemar Lamkowski.