środa, 29 marca 2023. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

60-tka stuknęła! Czyli… urodziny w ZSP nr 3

2021-09-28 09:55:00 (ost. akt: 2021-09-29 09:58:45)

W sobotę, 25 września nasza szkoła rozpoczęła obchody 60-lecia szkoły, które będą miały swoją kontynuację przez najbliższe miesiące. Wkraczamy w tę dojrzałość z radością, o czym świadczy atmosfera festynu, który odbył się z tej okazji.

Bawiliśmy się uczestnicząc w konkurencjach sportowych, rywalizując i mierząc swoje siły w takich konkurencjach jak triathlon, dmuchany tor przeszkód czy niecodzienne rozgrywki w piłkę nożną. Wszystkie klasy mogły również zaprezentować profilowe stroje na pokazie mody. Uczniowie i ich rodzice mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat szkoły w quizie SMS-owym. Niewątpliwą atrakcją była także wystawa zdjęć, na której można było obejrzeć jak zmieniała się nasza szkoła na przestrzeni lat. Nasi niezawodni i kreatywni nauczyciele przygotowali ponadto szereg atrakcji w postaci loterii fantowej, konkursów, prezentacji i innych różnorodnych form angażujących gości odwiedzających teren festynu oraz budynek szkoły. W poszczególnych punktach z atrakcjami uczniowie mogli zdobywać Jubilaty – specjalną walutę okolicznościową, a klasy, które zebrały ich najwięcej zostały hojnie nagrodzone.
Zgubione podczas rozgrywek sportowych, rozrywkowych i intelektualnych kalorie z nadwyżką można było uzupełnić miasteczku gastronomicznym. Stoły aż uginały się od przepysznych poczęstunków przygotowanych przez nauczycieli, rodziców i uczniów, a także dostarczonych przez zaprzyjaźnionych ze szkołą restauratorów.
Całości urodzinowych obchodów przyświecał ważny cel. Wszystkie zebrane na loterii fantowej i w miasteczku gastronomicznym pieniądze zostaną przekazane Fundacji TVN na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Mimo pesymistycznych zapowiedzi pogodowych zaświeciło nam słońce – i niech to będzie dobra wróżba na kolejne 60 lat
Materiał ZSP3