Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” w Sienkiewiczówce!

2021-09-24 12:33:56 (ost. akt: 2021-09-24 12:52:26)

Po raz kolejny I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Malborku włącza się w Olimpiadę „Zwolnieni z Teorii”. Tym razem, o możliwościach jakie daje realizacja projektu społecznego, przekonywała uczniów tegoroczna maturzystka z Wrocławia – Natalia Askierko.

To już siódma edycja „Zwolnionych z Teorii” w której uczniowie będą mieli szansę realnie wpływać na pozytywną zmianę w swoim otoczeniu. Dzięki olimpiadzie młodzież rozwija u siebie kluczowe kompetencje przyszłości, takie jak zarządzanie, praca zespołowa czy rozwiązywanie problemów. Oprócz umiejętności uczniowie otrzymują międzynarodowe certyfikaty istotne na rynku pracy oraz dodatkowe punkty przy rekrutacji na studia. Takie działania społeczne wpływają pozytywnie na relacje między sobą oraz między nauczycielami, co jest niezwylke istotne w czasie pandemii.

Zwolnieni z Teorii dają ogromną samodzielność młodzieży - od wyboru tematu projektu do jego realizacji. Nauczyciel zaś pełni rolę mentora, który poznaje przy okazji pasje swoich uczniów i dzięki temu może ukierunkować ich dalszy rozwój.

Już po raz czwarty uczniowie Sienkiewiczówki podejmą wyzwanie w Olimpiadzie! Szkoła ma ogromne sukcesy w rankingu szkół „Zwolnieni z Teorii 2020” – 1 miejsce w Województwie Pomorskim oraz 21 miejsce w Polsce, realizując siedem projektów społecznych. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie zrealizowali dwa projekty, na co niewątpliwie miała wpływ pandemia.
Liczymy na zaangażowanie w roku bieżącym! Trzymam kciuki za kolejne ciekawe projekty!

Izabela Łukasiewicz
http://m.82-200.pl/2021/09/orig/1-7466.jpg