Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Apel burmistrza - Narodowy Spis Powszechny

2021-09-23 07:59:58 (ost. akt: 2021-09-23 08:23:20)
Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski

Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski

Drodzy Mieszkańcy!
Do 30 września 2021 r. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Jest to obowiązkowe badanie statystyczne, a przekazane przez Państwa dane są prawnie chronione.

Spisem objęci są mieszkańcy Polski (zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy) oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Ten odbywający się co 10 lat spis jest niezmiernie ważny dla nas wszystkich, ponieważ jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym, a także stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy. Są również podstawą do określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.

Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań, a pozyskane informacje statystyczne wykorzystują przedsiębiorcy oraz beneficjenci funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Podstawową i obowiązkową metodą spisu jest samospis na stronie spis.gov.pl oraz infolinia spisowa pod numerem 22 279 99 99.

Jeśli nie korzystaliście bądź nie możecie skorzystać z takiej formy spisu, a jeszcze nie kontaktował się z Państwem rachmistrz spisowy, możecie w najbliższą sobotę spisać się w Urzędzie Miasta Malborka.
Rachmistrzowie będą czekać na Państwa od godziny 8:00 do godziny 20:00

Apeluję, aby nie czekać do ostatniej chwili i jak najszybciej spełnić obowiązek spisowy. Za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny.
Drodzy Państwo – to wydarzenie ma znaczenie dla nas wszystkich!

Burmistrz Miasta Malborka
Marek Charzewski