Niedziela, 26 maja 2024. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Malbork laureatem SOWY! W Łacinie powstanie Małe Centrum Nauki

2021-09-21 11:17:54 (ost. akt: 2021-09-21 11:38:56)
grafika z nazwą projektu i miastami-laureatami

grafika z nazwą projektu i miastami-laureatami

20 września br. ogłoszone zostały wyniki konkursu na realizację projektu SOWA będącego inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki. Jednym z 32 laureatów, w tym jedynym w województwie pomorskim, jest Miasto Malbork wraz z Malborskim Centrum Kultury i Edukacji.

W ramach projektu w Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska powstanie minicentrum nauki, a w nim Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, wykorzystujące najlepsze doświadczenia i praktyki realizowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. CKiE Szkoła Łacińska wzbogaci się o kilkanaście angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. Dodatkowo pracownicy instytucji otrzymają wsparcie merytoryczne i opiekę ze strony Centrum Nauki Kopernik.

- Jest to dla nas niezwykłe wyróżnienie, ogromna radość, a poniekąd też docenienie naszej dotychczasowej pracy na rzecz rozwoju edukacyjnego dzieci i młodzieży. Poszerzenie oferty Szkoły Łacińskiej o tego typu eksponaty było od dawna naszym marzeniem, które teraz możemy zrealizować – informuje Małgorzata Badziong, Kierownik CKiE Szkoła Łacińska.

Rozpoczęcie prac związanych z uruchomieniem Małego Centrum Nauki rozpocznie się w 2022 roku.