Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

"Sąsiedzi" spotkali się na Placu 3 maja

2021-09-20 15:05:54 (ost. akt: 2021-09-21 11:13:26)

W niedzielę 19 września na Placu 3 Maja odbyło się Spotkanie Sąsiedzkie 2021 organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich przez ZHP Chorągiew Gdańską, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku oraz wychowawców i uczestników Stacji Malbork +.

Na miejscu przygotowano atrakcje dla najmłodszych, a dorośli mogli spotkać się przy sąsiedzkiej herbacie, dowiedzieć więcej o zadaniach realizowanych w ramach projektu Malbork na + oraz podzielić swoimi zdjęciami i opowieściami, które zasilą kronikę malborskiej rewitalizacji. Punktem kulminacyjnym imprezy było wykonanie wspólnego zdjęcia mieszkańców do kroniki obszaru rewitalizacji. Kronika zostanie sporządzona w wersji papierowej i cyfrowej, aby pokazać jak obszar rewitalizacji się zmieniał na przestrzeni lat.

Cały czas placówki opiekuńcze na ul Sienkiewicza 43 i w wieży ciśnień zbierają cenne zdjęcia, opowieści, pamiątki, które mieszkańcy mogą przynieść. Zostaną one skatalogowane i umieszczone w kronice.

- Ponieważ idea Dnia Sąsiada bardzo się mieszkańcom spodobała, przygotowywane jest już kolejne przedsięwzięcie w innej części obszaru rewitalizacji. Tym razem spotkamy się na wspólnym, grudniowym festynie, z małą atrakcją- mówi Anna Olkowska-Jacyno specjalista ds. rewitalizacji Miasta. Dziękujemy za tak liczne przybycie i wzięcie udziału w niedzielnej imprezie. Mam nadzieję, że ta aktywność i chęć integracji pozostanie i wzmocni nasze więzi lokalne i społeczne.

Wydarzenie współfinansowane zostało ze środków Miasta Malbork oraz z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020.