Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy!

2021-09-20 14:07:49 (ost. akt: 2021-09-20 14:41:48)
wolontariusze, burmistrz i Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych

wolontariusze, burmistrz i Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych

W poniedziałek, 20 września br., burmistrza Marka Charzewskiego odwiedzili przedstawiciele malborskiego oddziału Szlachetnej Paczki: Kamil Woliński – lider regionu Malbork, Aleksandra Sztymelska – wolontariusz i specjalista ds. wdrożeń oraz Łukasz Bocheński - wolontariusz, którzy zachęcają wszystkich do udziału w akcji i pomocy w znalezieniu potrzebujących rodzin.

Jak podkreślili goście, pomoc w Szlachetnej Paczce to nie tylko praca dla innych ale również szansa na własny rozwój, zdobywanie doświadczeń i poznanie wspaniałych ludzi oraz, a może przede wszystkim, czerpanie radości i satysfakcji z dawania i tworzenia lepszej rzeczywistości, szczególnie w świątecznym czasie. Ta pomoc jest uzależniająca. Jak się raz zacznie, to trudno przestać.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do akcji, do zgłaszania się jako wolontariusze. Dzięki nim Szlachetna Paczka dociera do najbardziej potrzebujących Rodzin i Dzieci, osób samotnych, starszych czy osób z niepełnosprawnościami. To nie tylko pomoc materialna, to również rozmowa, przywracanie nadziei i motywowanie do zmian.

Zgłaszać można się na stronie Szlachetnej Paczki

W przypadku pytań można kontaktować się telefonicznie z koordynatorem na nasz region Magdaleną Król pod nr 500811190.