Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Promocja projektów unijnych i moc atrakcji na festynie rodzinnym

2021-09-20 13:02:25 (ost. akt: 2021-09-20 13:10:42)
uczestnicy na warsztatach balonowych

uczestnicy na warsztatach balonowych

W sobotę 18 września br. w ogrodzie Muzeum Miasta Malborka odbył się festyn z okazji Dni Funduszy Europejskich, na którym promowane były również działania związane z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu.

Była to impreza integracyjna zorganizowana wspólnie przez wiele instytucji miejskich i powiatowych – Powiatowy Urząd Pracy w Malborku, Starostwo Powiatowe w Malborku, Urząd Miasta Malborka, Punkt Informacyjny Fundusze Europejskie, Muzeum Miasta Malborka, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Szkołę Łacińską, PTTK Oddział Malbork, Akademię Nauczania i Malborski Zakład Komunikacji.

W programie było wiele atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców - dmuchany zamek, układanie klocków, loteria fantowa, malowanie buziek, badminton, warsztaty balonowe, warsztaty organizowane przez Szkołę Łacińską, pyszne ciasta serwowane przez CEZ czy występy zespołów „Balbiny” i „Impuls” z MCKiE.

Dodatkową atrakcją była prezentacja autobusu elektrycznego i darmowy przejazd po Malborku z przewodnikiem PTTK Oddział Przewodnicki im. Stefana Dubyny w Malborku Bogdanem Mąderem, który opowiedział o historii transportu miejskiego w naszym mieście.

Na festynie można było również spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań oraz zagłosować na zadania Budżetu Obywatelskiego 2022.

W ramach promocji szczepień można było uzyskać informacje na temat planowanych akcji oraz zobaczyć wystawę Archiwum Państwowego w Malborku pt. "Razem tworzymy historię - społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-COV-2)".