Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Jack Sparrow Band zagrał na festiwalu w partnerskim Monheim

2021-09-16 08:49:10 (ost. akt: 2021-09-17 08:47:53)
Jack Sparrow Band grający na scenie

Jack Sparrow Band grający na scenie

Autor zdjęcia: archiwum Jack Sparrow Band

W ubiegły weekend (12.09) grupa Jack Sparrow Band wystąpiła na festiwalu rockowym Nichtival w niemieckim Monheim nad Renem. Nasi muzycy pojawili się tam na zaproszenie lokalnego ośrodka kultury Sojus 7. Wyjazd był efektem nawiązanych dwa lata temu kontaktów ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalnych Makul@tura.

W ciągu kilku dni pobytu, malborska delegacja miała okazję lepiej poznać życie kulturalne naszego partnerskiego miasta oraz zwiedzić jego najciekawsze atrakcje.

„Nichitival” to wydarzenie prezentujące szerokie spektrum muzycznych brzmień – od trash metalu po folk. Jack Sparrow Band zagrał na jednej scenie z zespołami z Turcji, Niemiec oraz Bośni i Hercegowiny, w tym z doskonale znanym polskiej publiczności Dubioza Kolektiv. Żywiołowy występ „malborskich piratów” spotkał się bardzo ciepłym przyjęciem.

- Mamy nadzieję, iż podczas następnych edycji festiwalu na scenie pojawią się kolejni wykonawcy z Malborka. Bardzo dziękujemy Aleksandrze Kapejewskiej oraz całej ekipie Sojus 7, a w szczególności Christianowi Kaindl i Christoferowi Blankenaufulland za gościnność i opiekę – piszą członkowie zespołu.

informacja: Jack Sarrow Band
zdjęcia: Robert Król, Jakub Baran, Daniel Krauze