Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Dodatkowe kwalifikacje dla uczniów ZSP nr 3

2021-09-14 12:36:29 (ost. akt: 2021-09-14 12:47:21)
uczniowie w trakcie robienia sushi

uczniowie w trakcie robienia sushi

Miesiąc wrzesień to miesiąc, w którym uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 rozpoczęli długo oczekiwane zajęcia stacjonarne. Oprócz zajęć lekcyjnych już w minionym tygodniu zrealizowali kursy, dzięki którym zdobywają dodatkowe kwalifikacje oraz nowe umiejętności.

Realizacja kursów jest możliwa dzięki uczestnictwu szkoły w projekcie pn. „Zostań ZAWODOWCEM” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanym w ramach Osi Priorytetowej 3 Edukacja, Działania 3.3, Edukacja zawodowa Poddziałania 3.3.1 Jakość Edukacji Zawodowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Kurs Wózki widłowe
Kurs na wózki widłowe przeprowadzany był zarówno w zakresie wykładów z wiedzy teoretycznej, jak i w obrębie praktycznych lekcji jazdy odbywających się na placach manewrowych. Oprócz samej nauki prowadzenia pojazdu, uczestnicy szkolenia nabyli także umiejętności związane ze sprawną obsługą m.in. palet w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Opinie uczniów:
Szkolenie przeprowadzane było w sposób, (raczej) angażujący, z naciskiem na zrozumienie danego tematu przez szkolącego. Prowadzący postarał się również o rozłożenie czasu według potrzeb każdego z uczestników i sumiennie przygotował na egzamin, jak i przyszłą jazdę wózkiem. Ogólne wrażenia jak najbardziej na plus, a sam kurs ciekawy i przydatny.
Aleksander G.

Kurs Sushi

Kurs podzielony na dwa etapy. W pierwszy etapie uczestnicy poznali teorię dotyczącą między innymi historii sushi, jego pochodzenia oraz ewolucji. Prowadzący kurs zaprezentował także najważniejsze zasady, którymi należy się kierować podczas przygotowania potrawy. Drugi etap to warsztaty praktyczne. Uczestnicy otrzymali potrzebny sprzęt i przygotowywali potrawy pod okiem specjalisty prowadzącego kurs, który zwracał uwagę na prawidłową technikę szczególnie przy zawijaniu składników. Kurs skończył się degustacją przygotowanych potraw oraz otrzymaniem stosownych zaświadczeń.

Opinie uczniów:

Na kursie bawiłam się świetnie. Super zajęcia, na których można się wiele nauczyć.
Wiktoria W

Kurs był bardzo przyjemnym doświadczeniem, dzięki któremu nabyłam wiedzę oraz doświadczenie o sushi. Panowała przyjemna atmosfera, a czas spędzony tam nie był czasem zmarnowanym.
Milena M.

Kurs sushi, w którym miałam okazję uczestniczyć, bardzo mi się podobał. Nauczyłam się sposobu przygotowywania sushi, wielu nowych pojęć i ciekawostek. Sama atmosfera była bardzo sympatyczna.
Nikola W.

informacja i zdjęcia: ZSP nr 3 w Malborku