środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Jack Sparrow Band zagra w partnerskim mieście Monheim nad Renem

2021-09-09 08:58:34 (ost. akt: 2021-09-09 09:04:43)
muzycy zespołu Jack Sparrow Band z instrumentami

muzycy zespołu Jack Sparrow Band z instrumentami

W środę (8.09) w partnerskim mieście Monheim nad Renem w Niemczech rozpoczął się festiwal rockowy pod nazwą „Nichtival”, organizowany przez centrum społeczno-kulturalne Sojus 7. Impreza potrwa do niedzieli, a na jej zakończenie zagra „Jack Sparrow Band” z Malborka. To pierwszy wyjazd naszych mieszkańców do partnerskiego miasta od czasu wybuchu epidemii koronawirusa.

Festiwal odbędzie się na świeżym powietrzu, udział w nich może wziąć jednocześnie do 1000 fanów muzyki. W sumie wystąpi 21 zespołów. Poza zespołami z Niemiec i grupą z Polski wystąpią również artyści z Norwegii, Australii, Turcji oraz Bośni i Hercegowiny.

JACK SPARROW BAND, jak sami muzycy opisują, to "shanty, country, punk, blues i …. Akordeon. Śpiewają o radościach i rozterkach bywalców tawern ze złotej epoki żaglowców, a swoje historie okraszają energicznym rock'and'rollem. Jest skocznie, tanecznie i do białego rana."

W składzie Jack Sprarrow Band grają: Waldemar Ślefarski - śpiew, Rafał Zdziennicki - gitara, Rafał Baca - perkusja, Daniel Krauze - bas, Jakub Baran – akordeon.