Piątek, 2 czerwca 2023. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Nowa nawierzchnia drogi w strefie przemysłowej w Malborku

2016-11-16 12:00:00 (ost. akt: 2016-12-01 23:23:27)

W strefie przemysłowej przy ul. Dalekiej w Malborku funkcjonują przedsiębiorstwa produkcyjne oraz usługowe, zatrudniające ponad 350 osób. Pracownicy codziennie dojeżdżają do miejsc pracy własnymi środkami transportu, gdyż nie kursuje tam komunikacja miejska.

Stan drogi dojazdowej do firm: Pemalux Sp. z o.o., S& P Polska Sp. z o.o., Alegre Logistic Sp. z o.o., Fabryka okien PCV i ALU "FOREST", Technomarine Sp. z o.o. narażał pracujących tam mieszkańców na częste awarie techniczne pojazdów. Nawierzchnia drogi była w bardzo złym stanie, nierówna i z licznymi ubytkami. Po deszczu powstawały tam kałuże i wyrwy. Droga była złym wizerunkiem nie tylko dla przedsiębiorców mających tam swoje firmy, ale także dla miasta Malborka.

Spotkania i rozmowy przedsiębiorców i Członków Rady Gospodarczej z Burmistrzem Miasta Malborka, przyczyniły się do podjęcia decyzji przez władze miasta o podniesieniu jakości drogi dojazdowej w obrębie tej strefy przemysłowej. Efektem tej decyzji została położona nowa nawierzchnia asfaltowa. Środki na ten cel zostały wygospodarowane z budżetu miasta. Obecnie wyremontowana droga przyczyniła się do usprawnienia komunikacji oraz podniesienia estetyki w tym obszarze.

Przedsiębiorcy prowadzący firmy w tej strefie przemysłowej złożyli podziękowanie Burmistrzowi Miasta Malborka za realizację tak ważnego dla nich zadania, rozwiązującego problemy komunikacyjne w miejscu ich działalności.

informacja i zdjęcia ze strony: www.investmalbork.pl