Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

ZSP nr 3 po raz czwarty Szkołą – Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

2021-09-03 09:52:13 (ost. akt: 2021-09-03 09:58:11)
screen ze spotkania on-line

screen ze spotkania on-line

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku to szkoła bardzo europejska. Uczniowie mają okazję zdobywać i poszerzać wiedzę na temat krajów i polityki europejskiej zarówno teoretycznie jak i w praktyce. Te działania są zauważane i doceniane. Jak informuje dyrekcja szkoły, placówka to po raz czwarty otrzymała tytuł Szkoły – Ambasadora Parlamentu Europejskiego ( EPAS ). Gratulacje! Poniżej pełna informacja na temat przyznanego tytułu:

"W roku szkolnym 2020/2021 niemal wszystkie działania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 zmieniły swoją formę, jednak jak zawsze konsekwentnie dążyliśmy do realizacji objętych celów. Jeden z nich – edukacja europejska uczniów naszej szkoły – już po raz czwarty przyniósł nam nie tylko dużo satysfakcji, ale też tytuł Szkoły – Ambasadora Parlamentu Europejskiego ( EPAS ).

Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie zorganizowało wirtualne spotkanie certyfikacyjne ze starszymi ambasadorami programu już w czerwcu, natomiast korzystając z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego podsumowaliśmy ubiegłoroczną edycję programu EPAS z młodzieżą, a także zainaugurowaliśmy nową, której szczegóły poznamy jak zawsze pod koniec września. Dotychczasowe uczestnictwo w programie pozwoliło nam poszerzyć wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej i polityki europejskiej nie tylko w teorii, ale również praktycznie – poprzez udział w warsztatach, spotkaniach z osobami pracującymi w strukturach Parlamentu Europejskiego, coroczną organizację Dnia Europy, a także niezapomnianych wyjazdach do Warszawy czy Strasburga.

Serdecznie dziękujemy naszym Młodszym Ambasadorom i Ambasadorkom EPAS, którzy zadbali o najwyższej jakości działania w projekcie – najpierw poprzez poszerzanie własnej wiedzy podczas szkoleń, a następnie przekazanie jej kolegom i koleżankom ze szkolnych ławek, a także tym nieco młodszym – z zaprzyjaźnionego przedszkola. Liczymy, że w tym roku szkolnym dołączą do nas nowi, chętni do działania uczniowie. Starszymi Ambasadorami programu pozostają: p. Iwona Krauze, p. Agnieszka Jeromin oraz p. Jan Stawicki."


informacja i zdjęcia: ZSP nr 3 w Malborku