Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

W sobotę malborczycy przeczytają „Moralność pani Dulskiej” na antenie Radia Malbork

2021-09-01 09:21:40 (ost. akt: 2021-09-01 09:24:26)
plakat z datą emisji Narodowego Czytania

plakat z datą emisji Narodowego Czytania

Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku oraz Radio Malbork działające przy Malborskim Centrum Kultury i Edukacji zapraszają do wysłuchania audycji przygotowanej w związku z jubileuszową edycją projektu „Narodowe Czytanie”. Od dziesięciu już lat akcja przebiega pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. Audycja obędzie się w sobotę (4 września).

Osoby, które tego dnia włączą Radio Malbork, usłyszą nagrane wcześniej fragmenty dramatu „Moralność pani Dulskiej – tragi-farsa kołtuńska w 3 aktach” napisanego przez Gabrielę Zapolską-Janowską, czytane przez przedstawicieli władz samorządowych, czytelników malborskiej biblioteki, pracowników Radia Malbork, Archiwum Państwowego, bibliotekarzy i pracowników instytucji kultury i oświaty, dzieci i młodzież lokalnych szkół oraz malborską grupę teatralna Dwa Słowa.

Fragmenty tragifarsy Zapolskiej zostaną wyemitowane w miejskiej rozgłośni 4 września od godz. 12 do 18. Powtórki nagrań będzie można wysłuchać na antenie Radia Malbork od 6 do 10 września w godz. 11-12 oraz 18-19.


informacja: Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku