Piątek, 31 marca 2023. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

Tadeusz Seibert w konkursie Debiuty na festiwalu w Opolu

2021-08-30 13:45:54 (ost. akt: 2021-09-02 13:45:45)
Tadeusz Seibert

Tadeusz Seibert

Już w najbliższy weekend odbędzie się 58. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, na którym usłyszymy również Tadeusza Seiberta. Wokalista z Malborka weźmie udział w konkursie „Debiuty”, prezentując autorską piosenkę pt.: „Pod prąd”. Zwycięzcę nagrody głównej im. Anny Jantar wybierze profesjonalne Jury, swoją nagrodę w drodze głosowania SMS przyzna również publiczność. Konkurs zobaczymy w piątek 3 września o godz. 22.40 w TVP1.

Tadeusz Seibert jako dziecko brał udział w programie telewizyjnych "Od Przedszkola do Opola", najpierw jako uczestnik i zwycięzca dwóch odcinków show, potem śpiewał w chórkach towarzysząc innym wykonawcom. Można powiedzieć, że udział w Festiwalu wyśpiewał sobie już jako dziecko, teraz trzymamy kciuki, aby zakończył go również z wygraną.

Tadeusz od najmłodszych lat śpiewał w zespole Balbiny, potem Airam, oba prowadzone przez jego mamę Marię Seibert. Ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej. Współtworzył zespół wokalny Goose Bumps, przez kilka lat był również wokalistą i frontmanem łódzkiej formacji Trabanda. Grał na deskach Teatru Variété w Krakowie m.in. przy musicalu „Legalna Blondynka“ w reżyserii Janusza Józefowicza, występował również w roli Eugeniusza Bodo w spektaklu „Cafe Bodo”. Od lat współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Jest laureatem wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwali piosenki, ponadto występował w telewizyjnych programach muzycznych takich jak „Szansie na sukces”, „Mam Talent!”, „Śpiewaj i walcz”, „Must Be the Music. Tylko muzyka” oraz The Voice of Poland, w którym zajął 3 miejsce. Obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą. Uczy również śpiewu w założonej przez siebie Autorskiej Szkole Wokalnej „SeibArt”.

1 września br. będzie miała miejsce także premiera teledysku do konkursowej piosenki „Pod prąd”, nagranego w całości w malowniczej Norwegii.

Tadeusz Seibert - Pod Prąd