Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

4-5 września 2021 XX edycja Castle Triathlon Malbork

2021-08-30 09:50:47 (ost. akt: 2021-09-01 11:00:28)

Już tylko kilka dni dzieli nas od kultowych zawodów triathlonowych w Malborku! W najbliższy weekend 4-5 września triathloniści ponownie zdobywać będą Zamek podczas Castle Triathlon Malbork! To jedyne takie zawody, którym towarzyszy niepowtarzalny klimat. W tym roku po raz trzeci odbędą się tutaj Mistrzostwa Polski na dystansie długim. Zapowiada się epicki weekend!

Castle Triathlon Malbork to zawody, które wyróżnia wyjątkowy klimat i niesamowita trasa. Zawodnicy rozpoczynają zmagania w rzece Nogat, następnie mają do pokonania niezwykle szybką, płaską trasę kolarską, która przebiega w całości przez tereny Żuław Wiślanych. Na zakończenie czeka na nich, jedyna taka trasa biegowa na świecie, która prowadzi przez tereny Muzeum Zamkowego.

Już po raz trzeci w ramach Castle Triathlon Malbork zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski na dystansie długim w kategorii OPEN i age-group. W ubiegłym roku niepodważalnym zwycięzcą został Miłosz Sowiński (Ironman Inspiration), który w pięknym stylu zdobył tytuł Mistrza Polski i ustanowił rekord Polski na dystansie IM – 08:04:58! Listę startową wypełniają nazwiska najlepszych, polskich zawodników. Znaleźli się na niej m.in. Łukasz Kalaszczyński – Mistrz Polski z 2019 roku oraz vice-mistrz z 2020 roku i Marcin Ławicki – srebrny medalista Mistrzostw Polski 2019.

Podczas Castle Triathlon Malbork 2021 triathloniści po raz kolejny będą mieli do wyboru cztery dystanse. Na wszystkich dystansach Castle Triathlon Malbork można wystartować zarówno indywidualnie, jaki i w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. W sobotę (04.09) zawodnicy ścigać się będą na popularnej „ćwiartce”, czyli 1/4 IM oraz na 1/8 IM. Niedziela (05.09) upłynie pod znakiem zmagań na dłuższych dystansach: pełnym dystansie IM oraz na dystansie średnim, czyli 1/2 IM.

Nie jest za późno, żeby podjąć wyzwanie -
zapisy jeszcze trwają!