Sobota, 1 kwietnia 2023. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

6-latka bez opieki jechała rowerem przez Malbork. Do domu odwiozła ją straż miejska

2021-08-25 08:41:22 (ost. akt: 2021-08-25 08:48:01)

We wtorek 24 sierpnia strażnicy miejscy ok. godz. 15.50 patrolując centrum miasta zauważyli małą dziewczynkę w wieku ok. 5 lat, która sama, bez żadnej opieki przemierzała rowerkiem Aleję Rodła.

Niezwłocznie podjęli interwencję. W trakcie której strażnicy dowiedzieli się, że dziewczynka ma 6 lat i samodzielnie chciała odwiedzić swoją babcię. Ustalono personalia dziecka oraz miejsce zamieszkania. Okazało się, że bez wiedzy dorosłych sama oddaliła się z miejsca zamieszkania tj. ul. Okrzei. Po przebyciu połowy miasta została zauważona przez czujnych strażników. Dziewczynkę całą i zdrową funkcjonariusze odwieźli do domu i przekazali pod opiekę matki, która w międzyczasie, opiekując się pozostałą dwójka dzieci już się zorientowała, że jej córka zniknęła. Gdy kontaktowała się z członkami rodziny, dziecko pod opieką strażników miejskich bezpiecznie dotarło do miejsca zamieszkania. Matkę przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, była trzeźwa.

Pamiętajmy, szczególnie rodzice i opiekunowie, miejmy skupioną uwagę na bawiących się dzieciach, a posesje na których przebywają zabezpieczmy tak aby same nie mogły się z niej wydostać - apeluje komendant straży miejskiej Tomasz Farysej