Sobota, 26 listopada 2022. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Zakończenie rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie

2017-03-06 12:34:43 (ost. akt: 2017-03-06 13:03:23)

W niedzielę zakończyła się rywalizacja w VII edycji rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku.

Zwycięzcą z 33 punktami na koncie i tylko jedną porażką został zespół UKS Bombek SP3 w którym zagrali tylko wychowankowie klubu : Michał Sadowski, Michał Nawrocki, Daniel Szajstek, Szymon Cyganowski, Maciej Cyganowski, Radek Czerniewski, Kacper Szyszkowski, Damian Gołuński, Bartek Grabara, Dariusz Piątek, Adam Lis, Ewa Podracka, Emil Masłowski. Stasi koledzy Bombers zostali wicemistrzami. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Grizzlies Gdynia, który do samego końca o miejsce na podium rywalizował z Marvin's Oliwa Hockey Team Gdańsk. Kolejno piąte miejsce przypadło Grom Morąg, tuż za nim Media team Gdańsk i na siódmym miejscu debiutant Gryf Gardeja. Najlepszym strzelcem ligi został Paweł Badziong - Bombers Malbork - 31 bramek, MVP UKS Bombek (najbardziej wartościowy zawodnik drużyny) został - Adam Lis. MVP Bombers - Marek Burda. Organizatorem zmagań, które trwały nieprzerwanie od listopada do marca był UKS Bombek SP3 oraz OSiR Malbork. Szczególne podziękowania z rąk burmistrza Pana Marka Charzewskiego i dyrektora OSiR Pana Piotra Sadowskiego dla rodziców małych hokeistów UKS, którzy wspierali naszą ligę przygotowując co tydzień ciepły posiłek dla uczestników rywalizacji dla Pani Ewy Cyganowskiej i Pani Małgorzaty Czerniewskiej.

Aż w 5 miastach w miniony weekend malborscy hokeiści rywalizowali na tafli w sześciu kategoriach wiekowych. W poniedziałek 27 lutego najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 zajęli II miejsce w Mistrzostwach Pomorza w mini hokeju na lodzie w Gdyni. Nasi zawodnicy przegrali tylko z zespołem Stoczniowieca Gdańsk, który szkoli zawodników w klasie sportowej o profilu hokeja na lodzie już od pierwszej klasy. UKS Bombek SP3 zagrał w składzie: Janek Osmołowski - bramkarz, Michał Król - bramkarz, Krzysztof Wensker, Alek Miszkiewicz, Kacper Gołuński, Aleks Dochniak, Kacper Cybulski, Maciej Chojniak, Marcel Sarnowski, Cyprian Rabażyński i Krzysztof Komar. 4 marca zawodnicy UKS Bombek rywalizowali na miniturnieju w Bydgoszczy gdzie zajęli IV miejsce. W składzie UKS zagrali: Janek Osmołowski, Krzysztof Wensker, Alek Miszkiewicz, Kacper Gołuński, Aleks Dochniak, Maciej Chojniak, Krzysztof Komar, Marcel Sarnowski, Wojtek Czerniewski, Tymek Górnik, Szymon Jankowski i Arek Pietras. Żak młodszy w składzie: Nadia Ratajczyk, Kacper Dorobek, Miłosz Rukat, Adrian Czarniak, Igor Napiątek i Michał Muczeński (strzelił 2 bramki) rozegrał dwa mecze z Legią Warszawa w Poznaniu. Niestety obydwa przegrane. Już za tydzień kolejny wyjazd do Poznania. W kategorii żak starszy nasi zawodnicy reprezentują barwy dwóch klubów. W PTH Koziołki zagrali Mateusz Mozołowski i Marcin Cybulski przeciwko gospodarzowi Sokoły Toruń gdzie trenuje Michał Nawrocki. Toruń zwyciężył obydwa mecze, 9 bramek dla sokołów strzelił Michał Nawrocki grający na wypożyczeniu. Bartosz Grabara bramkarz grający na wypożyczeniu w Sokołach Toruń w kategorii młodzika zagrał w obydwu wygranych meczach z PTH Poznań, mecze odbywały się w Toruniu. Michał Sadowski w tym sezonie reprezentuje barwy GKS Stoczniowiec Gdańsk. Michał zagrał w ten weekend w Łodzi przeciwko ŁKH. Czwórka wychowanków UKS Bombek SP3 w składzie: Maciej Cyganowski, Daniel Szajstek, Radek czerniewski i Emil Masłowski uczestniczyła w Freestyle Skate Day w Mińsku Mazowieckim. Rywalizacja polegała na pokonaniu w jak najkrótszym czasie toru przeszkód rozstawionym na lodzie. Półfinał w Mińsku miał wyłonić cztery najlepsze zespoły z pośród dziesięciu, które będą rywalizowały w wielkim finale w Łodzi na początku kwietnia.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja
i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.
http://m.82-200.pl/2017/03/orig/hokej2-694.jpg