Niedziela, 4 grudnia 2022. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Kolejni ochotnicy z Pomorza już w mundurze WOT. Trwa szkolenie terytorialsów

2021-08-24 08:43:59 (ost. akt: 2021-08-24 08:49:32)

W minioną sobotę w Malborku, kolejnych 65 ochotników założyło mundur Wojsk Obrony Terytorialnej. Część z nich rozpoczęła tym samym 16-dniowe szkolenie podstawowe, natomiast Ci, którzy przysięgę wojskową mają już za sobą muszą odbyć 8-dniowe ćwiczenia wyrównawcze.

Spośród wcielonych żołnierzy, którzy podczas ostatniego weekendu zdecydowali się rozpocząć służbę wojskową w szeregach 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej aż 21 stanowiły kobiety. To potwierdzenie, że Wojska Obrony Terytorialnej są Rodzajem Sił Zbrojnych, w których służy najwięcej przedstawicielek płci pięknej.
Każdy z nowych terytrialsów, który ukończy szkolenie podstawowe dostąpi zaszczytu złożenia przysięgi wojskowej, która jest swoistą deklaracją gotowości do obrony niepodległości i granic swojej Ojczyzny. Uroczystość odbędzie się w Malborku, 5 września o godz. 10.00 na placu apelowym 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego.
Zachęcamy wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej do kontaktu z Rekruterem WOT odpowiedzialnym za konkretny powiat. Więcej informacji można zasięgnąć odwiedzając stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

Maciej Szalbierz
7 PBOT
Foto: 7 PBOT