Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

BURSZTYNKI na Jarmarku Dominikańskim

2021-07-26 13:56:53 (ost. akt: 2021-07-26 15:24:01)
Bursztynki na Jarmarku Dominikańskim

Bursztynki na Jarmarku Dominikańskim

W sobotę, 24 lipca br., zespół taneczny BURSZTYNKI z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, już po raz kolejny, został zaproszony na ceremonię otwarcia 761 Jarmarku Św. Dominika w Gdańsku.

Grupa liczyła 17 osób, nie mogło zabraknąć naszych Błazenków, Hermesów
i pięknych mieszczek. Tegoroczny Jarmark odbywał się trochę w innej formie niż w poprzednich latach, gdyż nie było jednego dużego korowodu ul. Długą, tylko podzielono uczestników na dwie grupy - jedna szła w kierunku Zielonej Bramy, a druga, w tym Bursztynki, w kierunku Wielkiego Młynu, gdzie nastąpiło otwarcie Muzeum Bursztynu.

- Ceremonia otwarcia wraz z korowodem trwała 4 godziny. Malborskie BURSZTYNKI jak zawsze były atrakcją Jarmarku, pytano skąd jesteśmy, że mamy piękne stroje i super tańczymy. Podziękowania i wspólne zdjęcie z Rajcami Miasta było dla nas miłym zaskoczeniem. Mimo słonecznej pogody wytrwaliśmy do końca a wrażenia i wspomnienia zostaną na długo w pamięci – mówi Celina Pacanowska, instruktor zespołu. - Dziękuję bardzo Błazenkom, które przez cały korowód robiły gwiazdy, a były to: Julia Suchińska, Hania Ryś, Kaja Rej i Ania Hawryszkiewicz, Hermesami byli: Hania Ćwioro, Zuzia Piątek i mój wnuczek Xavier Nogal. Pięknymi damami, które miały powodzenie w robieniu zdjęć z turystami były: Zuzia Wąsik, Julia Szmidt, Milena Ryś, Synthia Rogowska oraz nasze mamy: Daria Sierla, Karolina Hajdukiewicz, Jowita Piątek, i Kasia Ćwioro. Dziękuję bardzo naszemu fotografowi Jurkowi Ćwioro i Jagodzie Hawryszkiewicz za okazaną pomoc podczas korowodu. BURSZTYNKI otrzymały już zaproszenie na kolejny rok. Miejmy nadzieję że wrócimy do normalności. Raz jeszcze dziękuję wszystkim uczestnikom i życzę miłych wakacji – dodaje.

informacja i zdjęcia: zespół Bursztynkiinformacja i zdjęcie: zespół Bursztynki