Udany start malborskich sztangistów. Brąz dla Wojciecha Kuligowskiego

2021-07-20 15:06:22 (ost. akt: 2021-07-20 15:10:22)
Wojciech Kuligowski na podium

Autor zdjęcia: archiwum KS Rzemieślnik

W dniach 8-11 Lipca w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów do lat 17 nazywane również Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. Na zawody te zakwalifikowało się dwóch malborskich sztangistów z Klubu Sportowego "Rzemieślnik” - Wojciech Kuligowski oraz Oliwier Kubacki, których prowadzi trener Dawid Meyer.

Bardzo dobry start zaliczył Wojciech Kuligowski, który w kategorii 102kg wywalczył brązowy medal w rwaniu. Pierwsze podejście na 104kg spalił z powodu poślizgnięcia się nogi lecz kolejne 104 i medalowe 106kg zaliczył lekko. W podrzucie zajął 4 miejsce zaliczając dwie próby kolejno na 120 i 124kg i ostatecznie uplasował się właśnie na nim ze strata 1kg do pozycji wyżej.

Debiutujący na tak wysokiej rangi zawodach Oliwier Kubacki w kategorii 89kg zajął 7 miejsce. W pierwszym podejściu wyrwał 75kg, niestety dwa kolejne 80 i 84kg spalił. W podrzucie zaliczono mu tylko pierwsze podejście na 100kg, kolejne 105 i 107kg zostało podrzucone, lecz sędziowie nie zaliczyli tych podejść, stwierdzając docisk.

- Cieszy nas postawa naszych młodych zawodników na Mistrzostwach Polski. Chciałbym podkreślić duże zasługi trenera Dawida Meyera w osiągniętym sukcesie zawodników "Rzemieślnika" - mówi Prezes Klubu Sportowego "Rzemieślnik" Witold Barcikowski.

informacja i zdjęcia: Klub Sportowy "Rzemieślnik”