Niedziela, 4 czerwca 2023. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Doskonały start Kamila Czarnoty w zawodach na wodach otwartych

2021-07-20 11:41:42 (ost. akt: 2021-07-20 11:46:47)
Kamil Czarnota na podium

Kamil Czarnota na podium

Autor zdjęcia: archiwum WOPR Malbork

Rewelacyjnym wynikiem zakończył się udział zawodnika MAL WOPR Kamila Czarnoty w zawodach Aqua Speed Open Water Series, które odbyły się w minioną sobotę, 17 lipca, w Elblągu. Sobotnie zmagania były drugimi w cyklu zawodów, których pomysł powstania pojawił się w trudnych czasach ubiegłorocznej pandemii.

W dobie zamkniętych pływalni, pasjonaci tego sportu postanowili wyjść na otwarte akweny i tak pojawiły się zawody dające nadzieję na normalność oraz podtrzymanie pasji do pływania u wielu miłośników tego sposobu aktywnego spędzania czasu. Ubiegłoroczny pomysł na stworzenie cyklu zawodów na wodach otwartych okazał się strzałem w dziesiątkę i dlatego w bieżącym roku obywa się już drugi cykl tych zawodów.

Po pierwszych w tym roku zawodach w Ślesinie przyszedł czas na Elbląg, w którym nie mogło zabraknąć reprezentanta Malborka. Kamil Czarnota walczył na dystansie 0,95km, w którym wraz z nim na linii startu ustawiło się 40 pływaków. W samym centrum elbląskiej starówki, w rzece Elbląg, malborski pływak popłynął doskonale, zajmując w kategorii open 2 lokatę, a w swojej kategorii wiekowej nie miał sobie równych. Pokonanie blisko kilometra zajęło Kamilowi 13 minut i 28 sekund, a w polu pozostawił wielu znacznie starszych zawodników. To bardzo dobry występ malborczyka, pokazał w nim, że nie jest wyłącznie tzw. „pływakiem basenowym”, ale potrafi tez odnaleźć się w trudnych warunkach otwartej wody. Gratulujemy Kamilowi i życzymy kolejnych sukcesów pływackich.

informacja i zdjęcie: WOPR Malbork