Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Pokaz kulinarny na żywo, lody rzemieślnicze i stoisko edukacji ekologicznej w ramach Letniego Jarmarku Rękodzieła

2021-07-16 13:07:48 (ost. akt: 2021-07-16 13:10:45)
stoisko na jarmarku

stoisko na jarmarku

Muzeum Miasta Malborka zaprasza na kolejny już Letni Jarmark Rękodzieła, który odbędzie się w najbliższy weekend (17-18 lipca). Tym razem oprócz stoisk z rękodziełem pojawią się dodatkowe atrakcje w formie pokazu kulinarnego na żywo, lodów rzemieślniczych i stoiska edukacji ekologicznej.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę uczestnicy jarmarku będą mogli zobaczyć pokaz kulinarny połączony z możliwością zakupu porcji degustacyjnych oraz innych wyrobów. Poprowadzi go Karolina Wiejak – szef kuchni oraz właściciel malborskiej restauracji Black Swan, specjalizującej się w kuchni włoskiej oraz owocach morza.

Trochę słodkości do jarmarku w tym tygodniu wprowadzą prawdziwe lody rzemieślnicze serwowane wprost z roweru. Niepowtarzalny smak i naturalne składniki lodów umilą nie jeden weekendowy spacer.

W niedzielę z kolei miło będą mogły spędzić czas rodziny z dziećmi na stoisku edukacji ekologicznej. Fundacja Ziemia i Ludzie przygotowuje atrakcje ekologiczne w ramach projektu „Bioróżnorodność – bogactwo wsi pomorskiej”, finansowanego przez RPO województwa pomorskiego. Na stoisku będzie można obejrzeć wystawę edukacyjną „Przyroda krajobrazów rolniczych”, a na najmłodszych będą czekać proste animacje w formie m.in. kolorowanek i puzzli.

Muzeum Miasta Malborka przypomina, że Letnie Jarmarki Rękodzieła odbywają się w każdy wakacyjny weekend. Rękodzielnicy mogą zapisywać się, pisząc wiadomość na adres mejlowy: promocja@muzeum.malbork.pl lub kontaktując się przez Facebooka lub Instagrama instytucji.

informacja i zdjęcia: Muzeum Miasta Malborka