Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Parafia na Starym Mieście zaprasza na spektakl „JP2 – Oczekiwane Pokolenie”

2021-07-16 13:03:12 (ost. akt: 2021-07-16 13:04:19)
plakat z informacjami

plakat z informacjami

Parafia w. Jana Chrzciciela w Malbork zaprasza do siebie na spektakl Krakowskiego Teatru Komedia „JP2 – Oczekiwane Pokolenie”, który będzie można zobaczyć 25 lipca br. o godz. 19.00.

Autorem scenariusza i reżyserem przedstawienia jest Jan Korwin-Kochanowski, występują: Agata Darnowska, Jan Korwin Kochanowski, Renata Pałys i Marek Wolny.

Sztuka opowiada o Karolu Wojtyle zanim został Świętym Janem Pawłem II. Ze względu na zainteresowania teatralne Karola Wojtyły, pokazuje także aktorskie przesądy, których aktorzy przestrzegają także w dzisiejszych czasach. W spektaklu widz znajdzie ciekawostki z życia Karola Wojtyły, m.in. zamiłowanie do sportu oraz wiele cytatów „Naszego Papieża”. Spektakl pokazuje siłę przebaczenia oraz łączenia pokoleń, które mimo różnic potrafią mówić jednym językiem.

Sztuka rozgrywa się w garderobie, przed próbą generalną „Tryptyku rzymskiego” oraz już faktycznie na teatralnych deskach. Jednak tuż przed wyjściem na scenę okazuje się, iż reżyser jeszcze nie dojechał i próba generalna „wisi na włosku” … Po zawirowaniach w zespole aktorskim, dyrektor wzywa „na dywanik”. Czy premiera się odbędzie…?

Ta sztuka to lekcja historii o wybitnym Polaku, Jego zasługach dla kraju i świata, ale przede wszystkim dawka informacji przekazana w niekonwencjonalny sposób. Jest to spektakl komediowy przeznaczony dla młodzieży w każdym wieku, na którym można się wzruszyć, ale i serdecznie pośmiać.

informacja organizatora