Piątek, 22 września 2023. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Zuzanna Suska na Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w Pływaniu

2021-07-15 13:39:23 (ost. akt: 2021-07-15 13:43:36)
Zuzanna Suska na basenie

Zuzanna Suska na basenie

Wakacje to tradycyjnie pora najważniejszych imprez pływackich. W tym roku numerem jeden są oczywiście Igrzyska Olimpijskie w Tokio ale większość pływaków rywalizuje także w tym czasie w nieco mniejszych rangą, swoich własnych „igrzyskach”.

Dla zawodniczki Sekcji Pływackiej MAL WOPR Zuzanny Suskiej, takimi zawodami były Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat, które odbyły się na początku wakacji na długim basenie w Olsztynie. Zuzia, mimo iż na co dzień mieszka w Stegnie, od ponad dwóch lat reprezentuje z powodzeniem malborski klub. Codzienne, wyczerpujące dojazdy na treningi do Malborka nie przeszkadzają jej ani w osiąganiu coraz lepszych wyników sportowych ani w sukcesach naukowych. Warto tu nadmienić, że malborska pływaczka została wytypowana do stypendium marszałka województwa pomorskiego, a w debiucie na Mistrzostwach Polski zaliczyła doskonały występ.

W trakcie czterodniowych zmagań, Zuzanna startowała pięciokrotnie. Najlepszy start zanotowała na dystansie 50m stylem dowolnym, w którym uzyskując czas 32,04 wywalczyła 403 pkt FINA, co było najlepszym wynikiem punktowym spośród jej startów w mistrzostwach. Najlepsze miejsca z kolei zajęła w występach w stylu klasycznym; na 50 i 100m popularną żabką zajęła 83 lokatę. Nie są to z pewnością zadowalające wyniki klasyfikacji ale należy pamiętać, iż Zuzanna jest młodą zawodniczką z niewielkim stażem, a każdy udział w tak dużych zawodach daje niezbędną odporność i doświadczenie, które z pewnością będzie procentować w kolejnych startach.

W Olsztynie nasza pływaczka startowała na 100m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym, wpisując na listę swoich rekordów życiowych odpowiednio wyniki 1:10,91 oraz 35,84. Zuzannę czeka teraz wypoczynek i kibicowanie swoim starszym kolegom klubowym, którzy już jutro, 16 lipca rozpoczynają zmagania w Mistrzostwach Polski Juniorów 16 lat. Czteroosobowa ekipa MAL WOPR już dziś wyjeżdża do Warszawy, by tam od jutra reprezentować klub i miasto w najważniejszej imprezie sezonu.

informacja i zdjęcie: WOPR Malbork