Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Rodzinny Weekend Otwarty w Szkole Łacińskiej

2017-03-02 13:15:41 (ost. akt: 2017-03-02 13:29:57)

Zapraszamy na kolejny Rodzinny Weekend Otwarty w Szkole Łacińskiej. Tym razem spotykamy się w Skansenie Rzemiosł (poziom-1), gdzie w sobotę odbędą się Warsztaty Biżuterii Szklanej, natomiast w niedzielę będziemy wykonywać pachnące mydełka oraz kule kąpielowe.

SOBOTA 11.03:
Uczestnicy zapoznają się z dziejami i praktyką tworzenia biżuterii rękodzielniczej z metalu i szkła. Warsztat otwiera multimedialna prezentacja technik, ich zastosowanie i możliwości. Podczas rozmowy i ćwiczeń wprowadzających poznamy zasady kompozycji i doboru materiałów oraz barw. Praktyczna część to szkic projektu, selekcja i komponowanie materiałów, wykonanie ozdób takich jak breloki, wisiory, bransoletki, kolczyki. Warsztat kończy oczyszczenie i zabezpieczenie przed utlenianiem elementów metalowych, dokumentacja fotograficzna. Wykonaną przez siebie biżuterię uczestnik zabiera ze sobą.

NIEDZIELA 12.03:
Będzie aromatycznie i twórczo. Każdy własnoręcznie wykona swoje własne, niepowtarzalne, ekologiczne mydełko oraz kulę do kąpieli i stworzy swój niepowtarzalny zapach z olejków eterycznych. Do dekoracji użyje dodatków roślinnych typu suszony nagietek, płatki róży, pyłki kwiatów. Z zajęć wyniesiemy nie tylko wiedzę ale również mydełka jak i kule kąpielowe.

Link do wydarzenia "Weekend Otwarty"

Dodatkowo w sobotę zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu organizowanym przez Malborskie Stowarzyszenie OŚ "Sukces jest (z) kobietą", które odbędzie się w sobotę (11.03.2017) na sali konferencyjnej (poziom+2).

Link do wydarzenia OŚ