Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Rock Opera Krzyżacy jr. ponownie zachwyciła publiczność

2021-07-12 11:18:17 (ost. akt: 2021-07-12 14:55:51)
grupowe zdjęcie wykonawców i burmistrza

grupowe zdjęcie wykonawców i burmistrza

W sobotę (10.07) na scenie zamkowego Karwanu ponownie zagościła Rock Opera Krzyżacy jr. w wykonaniu młodzieży z Malborka w reżyserii Marii Seibert i Violetty Jankowiak. I ponownie zachwyciła zebraną publiczność, która nagrodziła występy gromkimi brawami.

Za sprawą śpiewających aktorów przenieśliśmy się w czasy średniowiecza do okresu konfliktu polsko-krzyżackiego, mogliśmy też śledzić losy nieszczęśliwej miłości Zbyszka i Danusi, opowieści znanej wszystkim z książki Henryka Sienkiewicza pt.: „Krzyżacy”. Wzorem do stworzenia spektaklu był musical „Krzyżacy Rock-Opera” z udziałem polskich gwiazd muzyki, do którego libretto napisał Marcin Kołaczkowski. Autorem muzyki jest Hadrian Filip Tabęcki, a słowa pieśni napisał Jacek Korczakowski.

Organizatorami wydarzenia były Muzeum Zamkowe w Malborku i Malborskie Centrum Kultury i Edukacji a sponsorami Grupa Lotos SA i malborska firma Leier. Każdy gość na wejściu otrzymał również od Grupy Lotos upominek.

- To była cudowna sobota z naszymi Krzyżakami i wspaniałą publicznością. Dziękujemy sponsorom - Grupie Lotos i firmie Leier, dziękujemy pani Maria Seibert i pani Violetta Jankowiak. Chcielibyśmy również serdecznie podziękować Muzeum Zamkowe w Malborku a w szczególności pani Beacie Stawarskiej za to, że mogliśmy ponownie wystąpić w naszym ulubionym Karwanie i za to, że stworzyła tak cudowną atmosferę. Dziękujemy również zespołowi muzycznemu, tancerkom z zespołu "Bursztynki" pod kierunkiem Celiny Pacanowskiej, fryzjerkom z CEZ pod kierunkiem Karoliny Kalinowskiej i Karoliny Hajdukiewicz, inspicjentkom, Wiktorowi Sosnowskiemu, Katarzynie Fabiańskiej, Michałowi Seibertowi i Sebastianowi Braneckiemu. Kolejna przygoda, wielkie emocje, ale nam i tak ciągle mało... – dziękowali na jednym z profilów młodzi artyści.

Między próbami a występem wykonawcy wraz z Marią Seibert zareklamowali również Rock Operę w programie na żywo TVP INFO W TWOIM MIEŚCIE.