Niedziela, 4 czerwca 2023. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Burmistrzowie Malborka i Nordhorn spotkali się on-line

2021-07-09 13:09:55 (ost. akt: 2021-07-09 13:15:40)

W piątek (09.07) burmistrz Malborka Marek Charzewski i burmistrz partnerskiego miasta Nordhorn w Niemczech Thomas Berling spotkali się on-line w celu omówienia sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w obu miastach oraz możliwości planowania i organizowania wspólnych przedsięwzięć. W spotkaniu uczestniczyły także z Nordhorn Petra Petra Rötterink z Komitetu Miast Partnerskich i Kirsten Bakker z urzędu miasta, z Malborka Katarzyna Fabiańska odpowiedzialna w magistracie za współpracę z zagranicą.

W tym roku miała się odbyć kolejna wymiana mieszkańców, tym razem w Malborku. Obostrzenia oraz niepewna sytuacja w kolejnych miesiącach nie pozwala jednak na organizację tego wydarzenia. Po raz pierwszy trzeba będzie spotkanie przyjaciół z Polski i Niemiec przełożyć na inny rok. Miejmy nadzieję, że kolejny będzie dużo bardziej łaskawy dla naszych wspólnych planów i będzie można spotkać się osobiście.

Komitet Partnerski w Nordhorn na swoim profilu facebookowym prowadzi akcję przedstawiania wszystkich miast partnerskich. Na każde z nich poświęca miesiąc, Malbork będzie prezentowany już w sierpniu.

Burmistrz Charzewski pozdrowił we własnym imieniu oraz w imieniu mieszkańców Malborka wszystkich przyjaciół z Nordhorn. Zapewnił ich o chęci dalszej aktywnej współpracy i zaprosił do naszego miasta, jak tylko sytuacja i obostrzenia na to pozwolą.