Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Wielka uczta dla młodego czytelnika w SP nr 2

2017-03-02 10:37:57 (ost. akt: 2017-03-02 10:43:28)

Społeczny Instytut Wydawniczy „ZNAK” zasponsorował Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku 60 nowych książek. Jest to pierwsze z wydawnictw, które odpowiedziało na apel pani Katarzyny Steinborn-Mocek oraz pani Joanny Okońskiej.

Panie skierowały list przewodni do kilku wydawnictw z prośbą o wsparcie działań szkoły związanych z Rokiem Rozwoju Czytelnictwa, dzięki temu do szkoły dotarły przepiękne nowe książki.

Trzeba zauważyć, że wydawnictwo ZNAK sprezentowało naszej szkole pozycje, które pięknie uzupełnią zbiory naszej biblioteki , ponieważ wśród darów znalazły się tytuły, których jeszcze nie posiadaliśmy np.: „Wierszyki rodzinne” Michała Rusinka, „Najnowsze przygody Mikołajka” Goscinn’ego i Sempego, „Rita i Cosiek” Jean Pfilippe Arrou-Vicond, „Doktor Dolittle na Księżycu” Hugh Loftinga, „Tobi” Timothee de Fombelle, „Momo” Michaela Ende - wymienia pani Joanna Okońska
Dużym zainteresowaniem będzie się również cieszyć książka reżysera Harrego Pottera, Chrisa Columbusa, napisana przy współpracy ze znanym amerykańskim autorem powieści dla młodzieży Nedem Vizzini „Dom tajemnic”.

Rodziców młodszych czytelników na pewno ucieszą dwa tomy zebranych przygód „Bolka i Lolka”, nowe wydania „Koszmarnego Karolka” oraz książka znanej i lubianej polskiej autorki Joanny Olech „Pompon w rodzinie Fisiów”.

Nie zabrakło też książki poruszającej trudny temat chorego dziecko „Oskar i pani Róża” Erica- Emmanuela Schmitta- pięknej, wzruszającej i wstrząsającej opowieści o odchodzeniu najbliższych nam osób.

Z całą pewnością można stwierdzić że dzięki wydawnictwu ZNAK czeka naszych uczniów wspaniała literacka uczta, bo przecież wszyscy wiemy jak przyjemnie jest wziąć do ręki nową i ciekawą książkę i zanurzyć się w świecie odmiennym od codziennego.

Nauczyciele i młodzież serdecznie dziękują Wydawnictwu ZNAK
a wszystkich zainteresowanych nowościami zapraszają do szkolnej biblioteki.

http://m.82-200.pl/2017/03/orig/znak3-677.jpg
http://m.82-200.pl/2017/03/orig/znak4-678.jpg