Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Erasmus + . Nauczyciele malborskiej piątki przygotowani do wyjazdów na kursy zagraniczne

2021-07-05 09:27:50 (ost. akt: 2021-07-05 09:32:29)
nauczyciele biorący udział w projekcie z flagami państw, do których jadą

nauczyciele biorący udział w projekcie z flagami państw, do których jadą

W Szkole Podstawowej nr 5 im. UNICEF realizowany jest projekt Erasmus+ w ramach Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej. Tytuł projektu to „TIK, Specjalne Potrzeby, Języki Obce- przyszłością szkoły europejskiej”. Projekt zaplanowany jest do października 2022 roku, a koordynatorem jest nauczycielka języka angielskiego p. Małgorzata Szumska.

Projekty realizowane w ramach akcji KA1 w obszarze edukacji szkolnej mają na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe.

Pracownicy szkoły mają możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania oraz obcowania z kulturą krajów europejskich co pozwoli osiągnięcie głównego celu projektu jakim jest poprawa jakości pracy placówki w określonych przez nią obszarach wymagających zmian oraz pogłębienie współpracy międzynarodowej.

W naszej szkole w projekcie bierze udział 12 nauczycieli - nauczyciele językowcy - j. angielski i j. hiszpański, nauczyciel chemii, doradztwa zawodowego, poloniści, nauczyciel przedszkola oraz dwie osoby z kadry zarządzającej.

Pierwsze wyjazdy zaplanowane są na lipiec 2021 rok - na Maltę. Następnie w sierpniu nauczyciele pojadą do Hiszpanii i do Włoch. Obszarami doskonalenia nauczycieli będzie nauka języka obcego, poszerzanie kompetencji w zakresie nowoczesnych technologii w nauczaniu oraz praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

- Przez pół roku nauczyciele biorący udział w projekcie uczestniczyli w przygotowawczym kursie językowym, aby nabrać pewności siebie i doskonalić umiejętność mówienia w języku obcym, a w czerwcu odbyło się spotkanie dotyczące kultury krajów, do których się wybieramy. Nauczyciele dzielili się praktycznymi wskazówkami i informacjami odnośnie przebywania w kraju docelowym np. na temat pogody w miesiącach letnich, kuchni regionalnej, korzystania z transportu publicznego, cen w restauracjach i sklepach, restrykcjach związanych z koronawirusem oraz ciekawych miejsc do odwiedzenia w regionie docelowym – mówi dyrektor Elżbieta Sumowska. - Nauczyciele z malborskiej piątki są gotowi, aby podbijać Europę! Udanej podróży! Have a great trip! Buen viaje! – dodaje.

informacja i zdjęcie: SP nr 5 w Malborku

http://m.82-200.pl/2021/07/orig/erasmus-logo-1-7241.jpg