Poniedziałek, 26 września 2022. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

V Bieg i Marsz Nordic Walking wałami von Plauena

2021-07-04 23:45:42 (ost. akt: 2021-07-04 23:47:44)

W niedzielę (4 lipca) nie tylko gorąca aura, ale także gorące emocje sportowe towarzyszyły uczestnikom V Biegu oraz Marszu Nordic Walking wałami von Plauena.

Najpierw do rywalizacji stanęli biegacze, którzy mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznym dystansie około 6 km.
Najlepszy okazał się Łukasz Godlewski z Malborka, który pokonał przygotowaną przez organizatorów trasę w 21 minut i 15 sekund.

Kolejni startowali maszerzy, którzy w rywalizacji nordic walking mieli do przemierzenia dwa okrążenia (około 4km). W tej dyscyplinie najlepszy okazał się Zbigniew Gwizdała z czasem 23:55.

Uczestnicy biegu na linii mety otrzymywali pamiątkowe medale od Burmistrza Miasta Malborka Marek Charzewski oraz Dyrektora Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Rekreacji, Turystyki i Zdrowia - Malbork Bartosza Błachuta. Dekoracja najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych mężczyzn i kobiet odbyła się na uroczystości, którą zorganizowano w Karwanie Muzeum Zamkowego po zawodach.
Tam również do zawodników trafiały upominki przekazane przez sponsorów. Najbardziej szczęśliwa wyjechała z Malborka zawodniczka, która wylosowała wycieczkę do Aten.

Organizatorami wydarzenia było Muzeum Zamkowe w Malborku, Gmina Malbork oraz Organizacja Imprez Sportowych Valdano Ryszard Walendziak.