Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Erasmus + . Nauczyciele malborskiej piątki przygotowani do wyjazdów na kursy zagraniczne

2021-07-02 09:40:39 (ost. akt: 2021-07-02 09:51:22)

W Szkole Podstawowej nr 5 im. UNICEF realizowany jest projekt Erasmus+ w ramach Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej pod nazwą „TIK, Specjalne Potrzeby, Języki Obce - przyszłością szkoły europejskiej”.

Projekt zaplanowany jest do października 2022 roku, a koordynatorem jest nauczycielka języka angielskiego p. Małgorzata Szumska.

Projekty realizowane w ramach akcji KA1 w obszarze edukacji szkolnej mają na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe.

Pracownicy szkoły mają możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania oraz obcowania z kulturą krajów europejskich co pozwoli osiągnięcie głównego celu projektu jakim jest poprawa jakości pracy placówki w określonych przez nią obszarach wymagających zmian oraz pogłębienie współpracy międzynarodowej.

W SP nr 5 w projekcie bierze udział 12 nauczycieli - nauczyciele językowcy - j. angielski i j. hiszpański, nauczyciel chemii, doradztwa zawodowego, poloniści, nauczyciel przedszkola oraz dwie osoby z kadry zarządzającej.
Pierwsze wyjazdy zaplanowane są na lipiec 2021 rok - na Maltę. Następnie w sierpniu nauczyciele pojadą do Hiszpanii i do Włoch. Obszarami doskonalenia nauczycieli będzie nauka języka obcego, poszerzanie kompetencji w zakresie nowoczesnych technologii w nauczaniu oraz praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Przez pół roku nauczyciele biorący udział w projekcie uczestniczyli w przygotowawczym kursie językowym, aby nabrać pewności siebie i doskonalić umiejętność mówienia w języku obcym, a w czerwcu odbyło się spotkanie dotyczące kultury krajów, do których się wybieramy. Nauczyciele dzielili się praktycznymi wskazówkami i informacjami odnośnie przebywania w kraju docelowym np. na temat pogody w miesiącach letnich, kuchni regionalnej, korzystania z transportu publicznego, cen w restauracjach i sklepach, restrykcjach związanych z koronawirusem oraz ciekawych miejsc do odwiedzenia w regionie docelowym.

Nauczyciele z malborskiej piątki są gotowi, aby podbijać Europę!
Udanej podróży! Have a great trip! Buen viaje!

http://m.82-200.pl/2021/07/orig/erasmus-logo-1-7236.png