Czwartek, 22 lutego 2024. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Przedwakacyjny kurs dla uczniów ZSP nr 3

2021-06-29 11:44:35 (ost. akt: 2021-06-29 15:05:09)

W dniach 19 – 25 czerwca 2021 r. uczniowie klas ekonomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 uczestniczyli w kursie „ Księgowość komputerowa z elementami kadr i płac” realizowanym w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” realizowanego w ramach RPO WP na lata 2014–2020.

Celem kursu było zdobycie przez uczestników wiedzy teoretycznej oraz praktycznej dotyczącej samodzielnego prowadzenia księgowości komputerowej, obsługi co najmniej dwóch programów kadrowo-płacowych z uwzględnieniem zagadnień prawa pracy oraz uzyskania potwierdzenia nabytych umiejętności w ramach egzaminu wewnętrznego.
Kurs obejmował zagadnienia
• Prawo pracy (przepisy ogólne, regulaminy pracy i wynagradzania)
• Zakładanie własnej działalności gospodarczej
• Dokumenty księgowe
• Wynagrodzenia, w tym za czas urlopu i choroby
• Ubezpieczenia społeczne , w tym obowiązki pracodawcy i płatnika wobec ZUS i Urzędu Skarbowego
• Księga podatkowa
• Praktyczna obsługa dwóch programów kadrowo-płacowych

Uczestnicy kursu poznali podstawy zakładania działalności gospodarczej. Poznali dokumenty księgowe związane z jej prowadzeniem. Zapoznali się z rodzajami umów o pracę oraz sposobami ich rozwiązywania , obowiązkami pracownika i pracodawcy. Zapoznali się z wymiarem czasu pracy, urlopami pracowniczymi, uprawnieniami rodzicielskimi oraz zasadami prawnymi regulującymi wynagrodzenie. Poznali regulacje prawne związane z ubezpieczeniami społecznymi ich rodzajami, podstawami wymiaru , zasadami rozliczeń z ZUS. Poznali deklaracje zgłoszeniowe i rozliczeniowe. Zapoznali się z zasadami prowadzenia księgi przychodów i rozchodów i ryczałtu ewidencjonowanego. Poznawali sposoby prowadzenia ewidencji VAT na potrzeby księgi podatkowej i ryczałtu ewidencjonowanego Zdobyte podczas kursu wiadomości teoretyczne wykorzystywali w praktycznej pracy w dwóch programach komputerowych Gratyfikant i Rachmistrz.
Kurs obejmował 20 godzin zajęć teoretycznych i 40 godzin zajęć praktycznych
http://m.82-200.pl/2021/06/orig/3-7231.jpg
Opinie uczniów :
Weronika B.
Bardzo przydatny kurs, dużo nowych rzeczy się nauczyłam, które myślę że mi się przydadzą w przyszłości.
Kacper K.
Kurs był świetny. Zdobyłem kilka nowych umiejętności, które mi się pewnie przydadzą. Z chęcią bym poszedł jeszcze raz.
Patrycja K.
Kurs był bardzo fajny. Dużo się z niego nauczyłam i nie żałuję że na niego poszłam. Atmosfera była bardzo przyjemna i miło się ze wszystkimi integrowało na kursie. Na pewno poleciłabym go moim młodszym kolegom i koleżankom
Weronika L.
Nauczyłam się dużo nowych rzeczy, kurs był bardzo przydatny. To czego się nauczyłam będzie przydatne w przyszłości
Amelia Ł.
Kurs bardzo przydatny, wiele nowych rzeczy. Pani prowadząca bardzo pozytywna. Obiady bardzo dobre.
Weronika M.
Ten kurs był naprawdę świetnym pomysłem, który na pewno dużo wniósł do mojej wiedzy. Byliśmy znakomicie traktowani (obiady, przekąski), pracowało się bajecznie i na pewno nabyta wiedza przyda mi się w przyszłości. Kurs utkwi mi w pamięci na długo i z pewnością bym to powtórzyła.
Małgorzata O.
Kurs był bardzo ciekawy , wprowadzał nowe zagadnienia , organizacja była uporządkowana , wszystko szło zgodnie z planem . Jestem bardzo zadowolona z przebiegu kursu jak i z rzeczy do których mieliśmy dostęp, cieszę się ,że udało mi się wziąć udział. Mieliśmy zapewniony komfort, posiłki , sale klimatyzowaną oraz sprawny sprzęt komputerowy. Prowadząca Pani Małgorzata Konarska zapewniała przyjazną atmosferę i przekazała Nam wiedzę bardzo ciekawie. Polecam !!
Julia R.
Mila atmosfera. Dobra Pani prowadząca. Niektóre informacje były już na lekcjach. Jednak było tez dość dużo nowych przydatnych informacji. Mieliśmy okazje zjeść przepyszne obiady
Celina S.
Kurs wprowadził mnie do podstaw rachunkowości. Nauczyłam się teorii, która z pewnością przyda mi się w pracy w kierunku rachunkowości przyszłością. Odbyłam praktykę, ucząc się w programach InsertGT. Kurs wniósł do mojego życia bardzo dużo nowych i przydatnych informacji. Przez cały okres trwania kursu trzymała nad nami opiekę pani Małgorzata Konarska, która wprowadzała bardzo miłą i przyjemną atmosferę. Podczas kursu zapewnione mieliśmy wyżywienie i wszystko było dopięte na ostatni guzik.
Karolina S.
Bardzo podobał mi się kurs. Nauczyłam się nowych rzeczy, które w dalszym życiu mi się przydadzą. Bardzo miła Pani, która prowadziła kurs. Mieliśmy bardzo dobre jedzenie. Myślę, że dobry pomysłem będzie kontynuowanie takiego kursu w przyszłym roku.