Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Czas start! Rusza Fundusz Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY

2021-06-29 11:00:35 (ost. akt: 2021-06-29 11:02:31)

Masz pomysł na działania w swojej okolicy? Nie wiesz skąd pozyskać środki na jego realizację i od czego zacząć? A może chcesz wzmocnić swoją młodą organizację? Fundusz Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie!

Nowy, bo tworzonym w nowym, większym partnerstwie, którego liderem jest Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych, opartym o otwartość, zaufanie i solidarność, tworzącym nową jakość we wsparciu rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych.
Rozpoczął się nabór do Funduszu Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY!
Operatorzy zapraszają do składania wniosków na:
- inicjatywy i działania ze sfery pożytku publicznego (mini-grant do 1000 zł lub grant do 6 000 zł)
- na wsparcie młodej organizacji pozarządowej (grant do 10.000 zł)

Dla kogo?
Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa pomorskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego.
Kiedy?
Nabór wniosków trwa od 18 czerwca:
- do 18 lipca 2021 – inicjatywy i działania ze sfery pożytku publicznego
- do 18 sierpnia 2021 - na wsparcie młodej organizacji.
Projekty mogą być realizowane w terminach:
- od 1 sierpnia do 15 grudnia 2021 r. - inicjatywy lub projekty ze sfery pożytku publicznego
- od 10 września do 15 grudnia 2021 r. - rozwój młodej organizacji pozarządowej.
Do zdobycia maksymalnie 6000 zł na realizację inicjatywy lub projektu ze sfery pożytku publicznego i do 10.000 zł na rozwój młodej organizacji!
Regulamin konkursu oraz szczegóły znajdują się na stronach Funduszu: akumulatorspoleczny.pl i Bieżące informacje są także na: facebook.com/akumulatorspoleczny.
Aby złożyć wniosek do konkursu, należy zarejestrować się na stronie: www.witkac.pl, wybrać odpowiedni powiat i wypełnić formularz on-line. UWAGA: Wnioski składa się wyłącznie w wersji elektronicznej za pomocą generatora. Istnieje także opcja wnioskowania poprzez przesłanie krótkiego filmu z opisem pomysłu!

Partnerem Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, działającym w powiecie malborskim jest Malborskie Stowarzyszenie OŚ. Organizacja zachęca zainteresowanych Funduszem do kontaktu. Istnieje możliwość bezpłatnego skonsultowania wniosku oraz udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 2 lipca (piątek) o godz. 17, ul. Stare Miasto 21/18 w Malborku.
- Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą aplikować o środki w ramach Funduszu, do udziału w bezpłatnym spotkaniu – mówi Dorota Wiśniewska, Prezes Zarządu Malborskiego Stowarzyszenia OŚ. - Podczas spotkania przejdziemy przez wszystkie etapy tworzenia wniosku. Zachęcam, by zabrać ze sobą laptopa i utworzyć wersję roboczą wniosku już na spotkaniu.

Pytania o Fundusz można kierować mailowo:
os.malbork@gmail.com
copmalbork@gmail.com
oraz telefonicznie, dzwoniąc pod numer 503 845 796.

Zadanie jest współfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.