Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Pracowity weekend pływaków MAL WOPR

2021-06-21 08:25:28 (ost. akt: 2021-06-21 08:26:21)

Mimo zbliżającego się nieubłaganie końca sezonu, zawodnicy trenujący pływanie nadal trenują i nadal startują. Malborczycy mają za sobą starty w dwóch imprezach pływackich, w których spisali się doskonale. Młodzicy 13-letni wzięli udział w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, które odbywały się w sobotę i niedzielę w Olsztynie, a Kamil Czarnota spróbował swoich sił w IX Iławskim Rajdzie Pływackim.

Zawody, które rzecz jasna odbywały się w przepięknej scenerii skąpanej w słońcu Iławy, odbyły się w niedzielne popołudnie na Małym Jezioraku. Malborski zawodnik miał do pokonania 750m wpław w wyścigu pod nazwą FIT. Przepłynięcie tego dystansu zajęło Kamilowi 10 minut i 24 sekundy, jednak walka o zwycięstwo trwała do samego końca wyścigu. Tuż za Kamilem, z czasem słabszym o 5 sekund zameldował się zawodnik gospodarzy ale to malborczykowi przypadły w udziale laury zwycięzcy.

W sobotę 19 czerwca, swoje zmagania rozpoczęli z kolei młodzicy 13-letni, których z Malborka do Olsztyna wyjechała siódemka. Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat są odpowiednikiem Mistrzostw Polski dla tych kategorii wiekowych. Zawody odbywają się w dwóch rundach w kilkunastu ośrodkach w całej Polsce po czym wyniki zestawiane są przez Komisję Pływania w Polskim Związku Pływackim i w ten sposób tworzona jest klasyfikacja ogólnopolska. W upalnym Olsztynie startowało 234 zawodników z 37 klubów, a nasza nieliczna ekipa zajęła ostatecznie bardzo dobrą, 20 lokatę w zestawieniu 37 klubów. Na krajową klasyfikację będziemy musieli jeszcze trochę poczekać ale już dziś możemy powiedzieć, że najlepiej spośród naszych zawodników spisał się Sławomir Szpaczyński, który w trzech ze swoich czterech startów nie tylko poprawił swoje rekordy życiowe ale także wywalczył najwyższe, ponad trzystupunktowe wyniki czasowe. Najlepszy wynik Sławomir uzyskał na 400m stylem dowolnym, gdzie z czasem 5:04,07 zdobył 340pkt FINA, co uplasowało go na 21 lokacie. Nieco wyżej zameldował się na 100m stylem motylkowym, który to dystans pokonał w czasie 1:13,83, zajmując miejsce 19. O dwa oczka wyżej, na 17 miejscu w wyścigu na 100m stylem grzbietowym, sklasyfikowany został Dawid Patoka, który do swoich zdobyczy dopisał w Olsztynie dwa nowe rekordy życiowe. Z trzema rekordami wyjechała ze stolicy Warmii i Mazur Anna Czerwińska, która jako jedyna miała szansę na cztery rekordy, jednak w wyścigu na 100m stylem dowolnym musiała przełknąć gorycz dyskwalifikacji. Na duże brawa po olsztyńskich mistrzostwach zasłużył Patryk Gross, który może po nich zapisać na swoim koncie także trzy nowe „życiówki”. Po dwa nowe rekordy życiowe wywalczyli z kolei Patryk Grapentyn i Nikola Zborowska, zaś z jednym wrócił do domu Cyprian Piróg.

W najbliższym tygodniu zawodnicy MAL WOPR kończą sezon treningowy. Juniorów 16-letnich czeka jeszcze obóz przygotowawczy do Mistrzostw Polski, na który wyjeżdżają do Puław już w najbliższą niedzielę, zaś na Mistrzostwach Polski 14-letnich w Olsztynie, zamelduje się na początku lipca jedna reprezentantka Malborka.
Relacja: MAL WOPR Malbork
http://m.82-200.pl/2021/06/orig/img-20210620-192750-7194.jpg