Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Konferencja prasowa online z okazji Dnia Przedsiębiorcy

2021-06-21 08:04:07 (ost. akt: 2021-06-21 08:08:07)

21 czerwca o godzinie 12:00 Związek Miast Polskich i Inicjatywa Firm Rodzinnych zapraszają na konferencję prasową online z okazji Dnia Przedsiębiorcy oraz kampanii informacyjnej #MiastazPrzedsiębiorcami.

Link do konferencji
21 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Przedsiębiorcy, który mimo ustanowienia w 2016 roku, do dzisiaj nie zaistniał szerzej w świadomości Polaków. Chcąc zmienić obecny stan rzeczy, Związek Miast Polskich (ZMP) i Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR) organizują ogólnopolską kampanię informacyjną #MiastazPrzedsiębiorcami w blisko 100 miastach członkowskich ZMP. Celem kampanii jest przedstawienie istoty i roli przedsiębiorców w wymiarze lokalnym oraz znaczenia ich wspierania i rozwoju. Hasło przewodnie tegorocznej kampanii „Działaj lojalnie – kupuj lokalnie”, zachęca do wspierania lokalnych firm poprzez kupowanie ich produktów i usług, zatrzymując w ten sposób kapitał w mieście.
W konferencji prasowej wezmą udział m.in.:
• Zygmunt Frankiewicz – prezes Związku Miast Polskich, senator RP
• Tomasz Budziak – wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych
• Joanna Nowaczyk – zastępca Dyrektora Biura ZMP
• Janusz Szewczuk – doradca strategiczny ZMP
Głos zabiorą również przedstawiciele miast: Beata Klimek – prezydent Ostrowa Wielkopolskiego i Wojciech Szczurek – prezydent Gdyni, a także liczna reprezentacja przedsiębiorców: Ignacy Petecki – prezes Grupy Petecki, Andrzej Zalega – prezes zarządu PZN Sp. z o.o., Piotr Grabowski – partner zarządzający w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych.