Piątek, 27 stycznia 2023. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Mistrz Tabliczki Mnożenia 2017

2017-03-01 15:09:40 (ost. akt: 2017-03-01 15:22:39)

Po szkolnych etapach konkursów na Mistrza Tabliczki przyszedł czas na konkurs międzyszkolny. Do udziału zgłoszeni zostali uczniowie z sześciu malborskich szkół - po dwóch najlepszych z klas czwartych i piątych. W sumie w konkursie o miano Mistrza Tabliczki Mnożenia 2017 w Malborku konkurowało 24 uczniów.

Rywalizacja była zacięta. Uczniowie zmagali się kolejno z trzema zestawami zadań o różnym stopniu trudności. Poważnym i często wpływającym na końcowe rezultaty uczniów czynnikiem była presja czasu. Na rozwiązanie każdego kolejnego etapu był określony czas.

W efekcie zmagań puchar Mistrza Tabliczki Mnożenia Malbork 2017 w klasach czwartych zdobyła Julia Szymkowska z SP3, a w klasach piątych Patryk Kmieć z SP3. Przyznane zostały również drugie miejsca. Zdobyli je - Mikołaj Tomala z SP8 wśród uczniów klas IV-tych oraz Dominik Smoliński z SP8 wśród uczniów klas V-tych.
W konkurencji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z naszej Szkoły w składzie: Julia Szymkowska, Oliwier Śpiewak, Bartek Seńko oraz Patryk Kmieć.
Wszystkim serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w konkursie w roku przyszłym.

informacja i foto; Małgorzata Kuszowska