Wtorek, 23 kwietnia 2024. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Warsztaty w wieży ciśnień i spacer dla młodzieży

2021-06-17 15:02:38 (ost. akt: 2023-02-10 11:18:08)

Warsztaty w wieży ciśnień dla młodzieży i spacer po obszarze rewitalizacji to kolejne działania przybliżające malborskiej młodzieży tematy działań rewitalizacyjnych prowadzonych w Malborku.

Tym razem gościliśmy młodzież z klasy II c z I LO w Malborku z wychowawcą Panią Magdaleną Kubaszewską. Po części merytorycznej , młodzież wzięła udział konkursie wiedzy o rewitalizacji. Nagrody ufundował Urząd Miasta Malborka.
Organizacja tematycznych spotkań integrujących młodzież z obszaru rewitalizacji, konkursów i prelekcji to priorytety wpisane w Program Rewitalizacji Miasta Malborka na lata 2017- 2023 „Malbork na +”.Efektem ma być zwiększenie więzi społecznych, lokalnych, poprawa aktywności społecznej i podniesienie wiedzy z zakresu działań rewitalizacyjnych.
-Do tej pory wykłady dla młodzieży prowadzone były w formule on line. Wszystkie szkoły z obszaru rewitalizacji i nie tylko- otrzymywały nagrane tematycznie materiały. Od września rozmawialiśmy między innymi: o profilaktyce raka piersi i dbania o zdrowie. Ten cykl wykładów poprowadziła Pani Izabela Sakutova. Kolejne wykłady z udziałem Pani Katarzyny de Guzman i Pana Mateusz Suszkowskiego poświęcone były tematowi savoir- vivre w stosunku do osób niepełnosprawnych. Młodzież w pandemii- czyli jak sobie radzą nastolatki- to trzeci blok tematyczny przygotowany przez przedstawicieli Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku i psychologów szkolnych i udostępniony młodzieży oraz nauczycielom.

-Jednym z miejsc odbywania się prelekcji jest historyczna wieża ciśnień, wyremontowana dzięki środkom z projektu rewitalizacyjnego - mówi Anna Olkowska-Jacyno specjalista ds. rewitalizacji Miasta Malborka. Cieszy fakt, że możemy już spotykać się w obiekcie. Będziemy zaglądać także w inne rewaloryzowane miejsca w Malborku . Takie spacery, połączone z możliwością zwiedzania po spotkaniu edukacyjnym są żywą lekcją historii połączoną z edukacją społeczną. A o to chodzi w rewitalizacji”


http://m.82-200.pl/2023/02/orig/beznazwy-1-9066.jpg