Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Przedstawiciele MOF rozmawiali o nowych trasach rowerowych Pomorza

2021-06-16 13:50:00 (ost. akt: 2021-06-16 13:59:46)

Samorząd Województwa Pomorskiego w związku z opracowaniem Regionalnego Planu Transportowego dla Województwa Pomorskiego do roku 2030, jak również Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie gospodarki, rynku pracy, oferty turystycznej i czasu wolnego prowadzi prace nad Koncepcją struktury przestrzennej rowerowych turystycznych tras krajowych i regionalnych oraz systemu transportu rowerowego Miejskich Obszarów Funkcjonalnych w województwie pomorskim. Wykonawcą dokumentu jest firmą DS Consulting.

W poniedziałek 14 czerwca 2021 r. na zaproszenie Burmistrza Marka Charzewskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Malbork-Sztum oraz Gminy Miłoradz z wykonawcą opracowania.

Celem spotkania było określenie kierunków głównych osi sieci tras rowerowych o funkcjach transportowych i wskazanie braków w ciągłości sieci, a także omówienie uzupełniających tras ponadlokalnych w oparciu o istniejące produkty turystyczne, które nie zostały uwzględnione w strukturze tras regionalnych.

Prace nad dokumentem, który w przyszłości ma pomóc samorządom w realizacji zaplanowanych przedsięwzięć w przyszłej perspektywie finansowej, zakończą się jesienią br.