Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

8-11 lipca Jarmark Rzemiosła przy Muzeum Zamkowym

2021-06-15 13:33:49 (ost. akt: 2021-06-15 13:35:08)

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na Jarmark rzemiosła. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 8 – 11 lipca 2021 na wałach von Plauena (tereny za kasami). Jarmark będzie czynny w godzinach od 10.00 do 20.00 w niedzielę od 10.00 do 16.00.

Informacje dla chętnych wystawców.
Kto może się wystawić? Oferta skierowana jest do rzemieślników i kramarzy – osób indywidualnych, grup nieformalnych oraz podmiotów posiadających osobowość prawną (organizacji pozarządowych, firm komercyjnych, spółdzielni) zajmujących się szeroko pojętym odtwórstwem średniowiecznym. Szczególną wartością dodaną będzie prezentacja warsztatu i rzemiosła na oczach zwiedzających.

Czego wymaga organizator?
> Utrzymywania stoisk w konwencji historycznej pod względem namiotu, aranżacji wystroju i ubioru obsługi. Współczesne namioty czy pawilony ogrodowe są niedopuszczalne.
> Przestrzegania zapisów Regulaminu, który należy podpisać przed rozstawieniem stoiska.
Wystawcy zakwalifikowani do udziału w Jarmarku zobowiązani są do przyjazdu najpóźniej w czwartek, o godzinie 8.00. Gotowość Jarmarku i otwarcie dla zwiedzających określa się na czwartek 8 lipca, godzinę 10.00.
W związku z turystycznym charakterem imprezy, dopuszczone jest posiadanie na stoiskach przedmiotów o charakterze pamiątkowym – stylizowanym na historyczne, pod warunkiem, że mają one charakter rękodzieła, wykluczony jest asortyment typowych zabawek i pamiątek produkowanych przemysłowo (drewniane łuki, plastikowe mieczyki, tekturowe hełmy, tarcze itp.), przedmioty stylizowane muszą być zgromadzone w jednym miejscu, jednoznacznie oddzielone kontekstowo od ekspozycji rekonstrukcyjnej.

Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres promocja@zamek.malbork.pl oraz kontakt pod nr tel. 725 622 001.