Niedziela, 2 kwietnia 2023. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

Przedsiębiorcą być! Inspirująca lekcja w I LO w Malborku

2021-06-15 10:56:26 (ost. akt: 2021-06-15 10:58:19)
uczniowie wraz z prowadzącą Beatą Lipecką i nauczycielką Izabelą Łukasiewicz

uczniowie wraz z prowadzącą Beatą Lipecką i nauczycielką Izabelą Łukasiewicz

Autor zdjęcia: archiwum I LO w Malborku

11 czerwca br. I Liceum Ogólnokształcące w Malborku odwiedziła właścicielka studio fitness „Rusz się z Beti” Pani Beata Lipecka-Płocharska, uczestnicząc w lekcji ekonomii w praktyce. Uczniowie mieli okazję wysłuchać cennych uwag dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej, która jak podkreślała prelegentka, bez pasji może być przykrym obowiązkiem.

Bezpośredni kontakt z osobą, która tę pracę wykonuje, stwarza możliwość pogłębienia wiedzy o danym zawodzie, a także zdobycia informacji o tym, jakie cechy i umiejętności są niezbędne do jego wykonywania. Warto uczyć się od praktyków! Pani Beata podkreśliła, że dla niej najważniejsza w określeniu swojej ścieżki zawodowej jest pasja i konsekwencja. To dzięki nim udało się jej pokonać niejedną porażkę!

- Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji, mogli skonfrontować swoje wyobrażenia o zawodzie, chętni zaś otrzymali propozycje dorywczej pracy jako animatorki w studio fitness. Dziękujemy za praktyczną lekcję! – mówi nauczycielka przedsiębiorczości Izabela Łukasiewicz.

informacja i zdjęcie: I LO w Malborku