Sobota, 20 lipca 2024. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Zobacz nowy teledysk Alicji Kuszowskiej z Malborka nakręcony w pięknych wnętrzach zamkowych

2021-06-15 09:31:51 (ost. akt: 2021-06-15 09:40:17)
Alicja Kuszowska i Kuba Kowalczyk

Alicja Kuszowska i Kuba Kowalczyk

Autor zdjęcia: archiwum artystki

Malbork jest z pewnością miastem rozśpiewanym i może szczycić się wieloma talentami muzycznymi. Jedną z wokalistek tworzących swoje własne utwory jest Alicja Kuszowska, która występuje pod pseudonimem à la i śpiewa w duecie z gitarzystą Kubą Kowalczykiem.

Alicja pochodzi z Malborka i przez wiele lat występowała w zespołach Balbiny i Airam pod kierunkiem Marii Seibert. Nie dziwi więc, że jej najnowszy singiel “(Han) Solo” nagrany został w jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym mieście – w Wielkim Refektarzu na malborskim zamku. Pięknie zaśpiewana, niezwykle nastrojowa piosenka doskonale wpisuje się w klimat tej średniowiecznej sali, w której już przed wiekami rozbrzmiewały dźwięki dobrej muzyki.

A tak artystka pisze o sobie:
„Z tej strony à la. Jesteśmy świeżo powstałym duetem w skład którego wchodzą: Alicja Kuszowska (wokal) i Kuba Kowalczyk (gitara). Jesteśmy absolwentami Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Tworzymy własną muzykę. Wspólnie komponujemy i piszemy teksty. Warstwa liryczna jest dla nas bardzo istotna i mocno wpływa na klimat i brzmienie kompozycji. Do tej pory wydaliśmy dwa single: balladę "Pustki", oraz najnowszy, osadzony w klimatach współczesnego r'n'b utwór pt. "(Han) Solo". Nasze muzyczne inspiracje to m.in.: Kimbra, Lianne la Havas, Finneas. Jesteśmy laureatem m. in. Maratonu Piosenki Osobistej w Świeciu.”

zdjęcie z profilu facebookowego à la: https://www.facebook.com/aladuet/