Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Przedszkolaki pobiegli „Sprintem do maratonu”

2021-06-14 09:24:51 (ost. akt: 2021-06-14 09:44:27)
zbiorowe zdjęcie przedzkolaków

zbiorowe zdjęcie przedzkolaków

Dzieci z Przedszkola nr 10 w Malborku już po raz siódmy wzięły udział w ogólnopolskim maratonie przedszkolaków „Sprintem do maratonu”.

Głównym celem jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym. Zachęcanie dzieci do systematycznej aktywności fizycznej już od najmłodszych lat jest inwestycją w ich zdrowie oraz rozwój ruchowy, intelektualny i emocjonalny.

Wydarzenia ostatniego roku i ograniczenia związane z pandemią przyczyniły się do spadku aktywności fizycznej wśród dzieci. Nauczycielki Przedszkola nr 10. realizując podstawę programową, stwarzają dzieciom systematycznie, każdego dnia warunki do rozwoju fizycznego w różnej formie. Impreza „Sprintem do maratonu” jest dla dzieci nowym doświadczeniem, które sprzyja integracji i wyzwalaniu pozytywnych emocji.

Sportowa zabawa odbyła się 10 czerwca 2021r. w ogrodzie przedszkolnym. Po rozgrzewce odbył się bieg wyznaczoną trasą. Wszystkie przedszkolaki bez trudu pokonały wyznaczony dystans.

zdjęcia: archiwum Przedszkola nr 10
tekst: Agnieszka Czechowska Piękoś