środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Wiktor Żarski – kajakarz z Malborskiego Klubu Sportowego Nogat wystartuje w Mistrzostwach Europy U-23

2021-06-14 08:49:05 (ost. akt: 2021-06-14 08:48:57)

W minioną sobotę na krótkim zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, 15 powołanych przez trenera Kadry Polski najlepszych w Polsce młodzieżowców ścigało się o prawo reprezentowania naszego kraju podczas Mistrzostw Europy U-23, które odbędą się w dniach 24-27.06.2021 w Poznaniu.

Wśród powołanych kajakarzy był też zawodnik Malborskiego Klubu Sportowego Nogat, Wiktor Żarski.

Wiktor wygrał wyścig w K-1 1000 m i jako najlepszy w tej kategorii otrzymał prawo reprezentowania naszego kraju podczas Mistrzostw Europy.
Oprócz jedynki zawodnik malborskiego klubu próbował eliminacji na K-2 1000m wraz z kolegą z Kadry Polski zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz, Jakubem Śliwą. W wyścigu tym zajęli oni drugie miejsce co nie dało im prawa reprezentacji podczas mistrzostw, ponieważ awans otrzymały tylko zwycięskie osady w poszczególnych kategoriach.

Obecnie Wiktor został powołany na kolejne zgrupowanie Kadry do COS w Wałczu i będzie się tam przygotowywał wraz z całą reprezentacją do Mistrzostw Europy.
Tydzień temu Wiktor startował podczas Mistrzostw Europy w kategorii senior ścigając się ze starszymi i utytułowanym zawodnikami naszego kontynentu. Wystawiony był do wyścigu na długim dystansie K-1 5000m i zajął w nim 15 miejsce. Był to dla niego ważny występ. Pomimo młodego wieku zawodnika trenerzy zdecydowali o wystawieniu go do tej konkurencji dając mu szansę dalszego rozwoju.