Czwartek, 19 maja 2022. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Sukces uczniów SP 9 w konkursie historycznym na szczeblu ogólnopolskim!

2021-06-08 14:33:03 (ost. akt: 2021-06-08 14:34:24)

Na lekcjach historii w Szkole Podstawowej nr 9, uczniowie oprócz realizowania zaplanowanego materiału nauczania, starają się także rozwijać zainteresowania tym przedmiotem.

Doskonałym na to sposobem jest udział w konkursach historycznych. Zachęceni przez nauczycielkę historii – Monikę Tyborską- uczniowie klasy 6c postanowili zgłębić postać księdza Stanisława Konarskiego – oświeceniowego reformatora oświaty, wybitnego pijara. Zuzanna Olejnik i Alan Partyka wzięli udział Konarskim: w VIII Ogólnopolskim Konkursie o ks. Stanisławie – pt.„ Ksiądz St. Konarski-nasz współczesny”.

Zuzia podjęła się napisania pracy na temat: „Konarski – nasz współczesny”. Jej zadaniem była odpowiedź na pytanie, czy słuszne jest wyżej wymienione hasło konkursu o wybitnym pijarze. Alan przygotował prezentację multimedialną, w której przedstawił ks. St. Konarskiego jako teoretyka oraz praktyka procesu wychowania młodego człowieka. W obu przypadkach uczestnicy konkursu mieli rozpropagować wartości głoszone przez wybitnego Polaka i odnieść je do czasów współczesnych.
Z wielką radością informujemy, że nasi uczniowie osiągnęli wielki sukces: Alan Partyka zdobył II miejsce w kategorii prezentacja multimedialna; Zuzanna Olejnik zajęła III lokatę w kategorii literackiej. Konkurs znajduje się na liście konkursów kuratora oświaty, co świadczy o jego wysokiej randze. Zuzi i Alanowi z klasy 6c bardzo serdecznie gratulujemy sukcesu, jednocześnie życząc tylu chęci i takiego zaangażowania w kolejnych konkursach historycznych. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała nauczycielka historii Monika Tyborska.

Informacja i zdjęcia: archiwum SP 9