Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Muzyczne prezentacje XIX Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej

2021-06-08 07:51:05 (ost. akt: 2021-06-09 10:53:38)
plakat festiwalowy

plakat festiwalowy

Trwa XIX Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej „Wspólne Dziedzictwo Kultury” w formule online zorganizowany przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji we współpracy z Urzędem Miasta Malborka, Starostwem Powiatowym w Malborku, Muzeum Zamkowym w Malborku i PTTK Oddział Malbork.

W tym roku organizowana jest dziewiętnasta edycja Festiwalu. Jest to impreza skierowana głównie do mieszkańców Malborka wraz z ich aktywnym udziałem. W normalnej sytuacji bez koronawirusa dzieci i młodzież w pięknych stylizowanych przebraniach idą ulicami miasta w barwnym korowodzie, biorą udział w licznych warsztatach i konkursach, w grach miejskich, organizowana jest wystawa prac plastycznych.

W tym roku ze względu na epidemię Festiwal został przeniesiony z rzeczywistości realnej do wirtualnej. W formule online odbył się również konkurs muzyczny. Wszystkie prezentacje zespołów prezentujemy poniżej. Dodatkowo w mediach społecznościowych będzie można zobaczyć dużo wspomnień, dużo filmów, zdjęć i oczywiście dużo muzyki dawnej. Przez cały wtorek (08.06) Festiwal gości również na antenie Radia Malbork.

Prezentacje muzyczne XIX Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej


1. FAVORITO - BIAŁYSTOK, ZESPÓŁ INSTRUMENTALNY2. LUNARIS - LĘBORK, ZESPÓŁ INSTRUMENTALNY

Zobacz film z prezentacją

3. IL VENTO MUSICALE - ELBLĄG, ZESPÓŁ INSTRUMENTALNY4. FLAUTI DIVERTENTI - WOLA RASZTOWSKA, ZESPÓŁ INSTRUMENTALNY5. DISCANTUS - GDYNIA, ZESPÓŁ INSTRUMENTALNO-WOKALNY6. EFASCINATO - RASZKÓW, ZESPÓŁ INSTRUMENTALNO-WOKALNY7. LUX ANTIQUA - POZNAŃ, ZESPÓŁ INSTRUMENTALNO-WOKALNY8. FISTULATORES NOVIENSES - NOWE ZESPÓŁ INSTRUMENTALNO-WOKALNY

Zobacz film z prezentacją

9. CANTUS MARIAE - MALBORK, ZESPÓŁ WOKALNY10. PORTAMENTO - STARACHOWICE, ZESPÓŁ WOKALNY