Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Mistrzowie Humanistyki w SP 9

2021-06-07 09:07:49 (ost. akt: 2021-06-07 09:38:05)

W "dziewiątce'' nie można się nudzić. Nauczyciele przedmiotów humanistycznych przygotowali na ,,Dzień Dziecka'' uczniom z klas 4-8 happening humanistyczny, który składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na wyłonieniu Klasowych Mistrzów Humanistyki. Uczniowie rywalizowali ze sobą w klasach dzielnie odpowiadając na pytania w sześciu kategoriach humanistycznych: z języka polskiego, języka angielskiego, historii, muzyki, plastyki, religii. Zwycięzca mógł być tylko jeden!

Klasowymi Mistrzami Humanistyki zostali:

4a – Lena Kuszelewicz
4b – Maria Krawczyk
5a – Michał Matuszak
5B – Marina Błaszczykiewicz
6a – Oliwia Weta
6b – Paweł Cicherski
6c – Karolina Kowalska
7a – Krzysztof Piwoński
7b – Sandra Terebun
7c – Mateusz Daniluk
8a – Adrianna Okulus
8b – Magdalena Krzemianowska

W drugim etapie Happeningu humanistycznego, który odbył się 1 czerwca w holu SP 9 nauczyciele humaniści wytypowali Szkolnego Mistrza Humanistyki. Ten honorowy tytuł nadano Adriannie Okulus, która wygrała jednym punktem z Leną Kuszelewicz. Mateuszem Danilukiem i Magdaleną Krzemianowską.

Konkurs przygotowała p. Monika Pozorska, którą wspierali nauczyciele humaniści, prowadziła zaś Monika Tyborska, zaś w jury zasiedli również, p. Grażyna Szymula i p. Adam Liszewski. Za nagłośnienie odpowiadał p. Łukasz Rosiak. Nagrody zostały ufundowane przez Dyrektora Szkoły, p. Pawła Guzowa. Każdy klasowy mistrz otrzymał Dyplom i dużą czekoladę, natomiast szkolna mistrzyni zdobyła dodatkowo bon do Empiku na kwotę 60 zł.