Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Ogólnopolski sukces ucznia z ZSP nr 3

2021-06-02 12:56:05 (ost. akt: 2021-06-02 12:57:22)

Uczeń klasy drugiej kształcący się w zawodzie technik logistyk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Rafał Graban, znalazł się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu na recenzję filmu „Legiony” w reż. Dariusza Gajewskiego.

Organizatorem konkursu był producent filmu – firma Picaresque Maciej Pawlicki oraz FUNDACJA OBCHODÓW 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI, której celem jest promocja i upowszechnianie wiedzy o historii Polski oraz jej dziedzictwie kulturowym, a w szczególności godne upamiętnianie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rafał Graban rywalizował w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jury przyznało w niej 3 nagrody główne, 1 specjalną oraz 5 wyróżnień – w tym za recenzję ucznia naszej szkoły. Oprócz nagród regulaminowych laureaci otrzymają również nagrody rzeczowe ufundowane przez KANCELARIĘ PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Uroczystość zaplanowano na 15 czerwca 2021 r. w Ogrodach Belwederu. Nagrody wręczy Szef Gabinetu Prezydenta, pan Minister Paweł Szrot. Po uroczystości zaplanowano zwiedzanie Belwederu.
Opiekunem ucznia jest nauczycielka języka polskiego Katarzyna Kruszewska.
Hasło konkursowe nawiązywało do historii Polski, idei patriotyzmu oraz fabuły filmu, a brzmiało: „JEŚLI KOCHASZ, WALCZ DO KOŃCA!”. Rafał podjął wyzwanie, zawalczył i wygrał!

Więcej na stronach:
https://legiony.net/konkurs
https://www.facebook.com/FilmLegiony/